Haber

Japonya’da 1000’den Fazla Sürücü, 14 Kilometrelik Trafikte 40 Saat Mahsur Kaldı (Video)

Japonya’da 1000'den Fazla Sürücü, 14 Kilometrelik Trafikte 40 Saat Mahsur Kaldı (Video)

Geçtiğimiz çarşamba günü Japonya’da bulunan Tokyo-Niigata otoyolunda fikir almaz bir durum yaşandı. Binlerce insan, şiddetli kar yağışının peşinde uzun bir zaman boyunca trafikte mahsur kaldı. Iyice karla astarlı yolun ortasında 14 kilometre her tarafında uzanan trafikte mahsur kalan sürücü ve yolcular, geceyi yolun ortasında devretmek zorunda kaldı. 

Soğuk hava şartları, trafikte kalan herkese zor anlar yaşattı. Ivedi müdahale ekipleri, araçlarda yer alan insanlara yiyecek, meşrubat, yakıt ve battaniye yardımında bulundu, yolun belirtilen bölgelerine portatif tuvaletler yerleştirdi. Japon basınında bulunan bilgiye göre iki kişi de hastaneye kaldırıldı. 

Sürücüler, 40 saat her tarafında açılmayan trafikte dondurucu soğukla başbaşa kaldı

Japonya trafik

Bir arabanın kara saplanıp mahsur kalması sonucunda oluşan trafik, binlerce yolcuyu saatlerce tutsak tuttu. Vatandaşlar, ilerleyebilmek için 40 saat beklemek zorunda kaldı. Hava soğuk olduğu ve her yer karla kaplı olduğu için kuvvet anlar yaşamış kişilere, ilk yardım ekipleri yardımda bulundu. 

Japonya’nın otoyol operatörü Nippon Expressway Company (NEXCO), yolu açmak için hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. Trafiğin daha da artmaması için otoyol girişleri kapatılmak zorunda kalındı. Uzun çalışmalar sonucu cuma sabahı Niigata’ya giden şerit açılsa da, Tokya’ya giden şeritte hala uzun kuyruklar bulunuyordu. NEXCO, bir yana çalışmalarını sürdürürken, bir yanlamasına da radyo aracılığı ile mahsur kalan insanlara karbonmonoksit zehirlenmesine karşı dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Onlarca saat açılmayan trafikte bir sürücü, kar suyu içmek zorunda kaldı

japonya trafik yardımı

30’lu yaşlarında bir kadın ve 60 yaşındaki bir adam, yoğunluğun gerçekleştiği sırada mide bulantısı ve solunum zorluğu problemleriyle hastaneye kaldırıldı. Trafikte mahsur kalan sürücülerden birisi; “Fiilen fazla korktum. Bütün gıda ve içecekleri tükettim. Şu Anda su içebilmek için pet şişesinin içinde kar eriteceğim” ifadelerini kullanarak, mağduriyetini dile getirdi.

Comments
To Top