Haber

İzlanda’daki Bir Ev “Dünyanın En Yalnız Evi” Seçildi

İzlanda’daki Bir Ev “Dünyanın En Yalnız Evi” Seçildi

İzlanda’nın Ellidaey adlı ıssız bir adasında, çevresinde başka hiçbir şey bulunmayan bir evin fotoğrafları, h0rdur adlı bir Instagram kullanıcısı göre sosyal medyada yayınlandı. Ahşaptan oluşan bu evin, az daha 100 sene önce terk edildiği düşünülüyor. 

Eve ait fotoğraflar, sosyal medyada viral olduktan daha sonra ortaya ev ve evin sahibiyle ilgili teoriler atılmaya başlandı. Konut, 100 sene önce terk edilmesi nedeniyle sosyal medyada “dünyanın en yalnız evi” olarak seçildi. 

Konut, zombi istilasından korunmak için yapı edilmiş olabilir

dünyanın el yalnız evi

The Mirror adlı bir dergide yayınlanan bilgiye göre, evin bulunduğu Ellidaey adasında 1930’lu yıllara değin yalnızca 5 aile yaşıyordu. Aileler, İzlanda’nın daha merkezi yerlerine taşınma kararı aldıktan daha sonra ada tamamen boşaltıldı. Adada çok eskiden yaşamın olduğuna dair kalan tek delil, bu ıssız konut oldu.

Ellidaey adasında hiçbir şekilde internet ve telefon bağlantısı olmadığı için, sosyal medyada birçok kişi mal sahibinin bu evi doğayla baş başa kalmak için kullandığını dile getiriyor. Fotoğraflar yayılmaya başladıktan sonradan ev ile ilgili aslı kanıtlanmamış çoğu kuram ortaya atıldı. Hatta evin gerçekte bir ev değil, Ellidaey Avcılık Derneği’ne ait bir köşk olduğu söylendi. 

Ortaya atılan iddialardan şayet de en komiği, bir milyarderin olası bir zombi istilasından korunmak için bu evi inşa etmiş olmasıydı. Söylentilerin aralarında evin İzlanda’lı meşhur şarkıcı Björk’e ya da dini bir keşişe ait olabileceği gibi iddialar da bulunuyor. 

Comments
To Top