Haber

İtalyan Polisi, Bir Organ Nakli İçin Lamborghini Huracan ile Böbrek Taşıdı

İtalyan Polisi, Bir Organ Nakli İçin Lamborghini Huracan ile Böbrek Taşıdı

Lamborghini, bir süper spor araba markası olarak biliniyor olsa da şirketin anavatanı olan İtalya’da Lamborghini Huracan’ları birer devriye arabulucu olarak bakmak de mümkün. böylece araca hayranlıkla bakmadan önce emniyet kemerinizi taktığınızdan belirlenmiş olmanızda üstünlük var.

Bu ayın başlarında İtalyan polisi, devriye aracı olarak kullanılan Lamborghini Huracan’lardan birini Padua’dan Roma’ya bir donörün böbreğini bırakmak için kullandı ve ‘hız sınırlarına’ o kadar de uydukları söylenemez.

İtalyan polisi: Hayat kurtarmak için süper güçlere ihtiyacınız değil (lakin Lamborghini Huracan’a ihtiyacınız olabilir)

huracan

Jalopnik kadar aktarılan bilgilere göre polis, bir seyyar dondurucunun içindeki böbreği Roma’daki ihtiyaç sahibine vaktinde yetiştirebilmek için takriben 480 kilometre uzaklık yolu, sıradan 240 km/s hız ile yaklaşık 2 saatte katetti.

Alışılagelmiş şartlarda 6 saat değin süren Padua-Roma yolunu, 3’te 1’i sürede kateden İtalyan polisi, olayla ilgili olarak paylaştığı tweette “Bir hayata kurtarmak için süper güçlere ihtiyacınız yok” ifadelerini kullanırken; “Dayanışma, teknoloji ve verimlilik de yardımcı olur” dedi.

Lamborghini Huracan, bayağı şartlarda bir polis arabası olamayacak kadar özel bir araba. Zira çift kapılı olduğundan Huracan kullanan polisler, bir suçluyu tutuklasalar dahi aracın içinde oturtabilcekleri bir yer bulamayacaklar. gerçi Huracan, maksimum 325 km/s hızıyla hapsetmek için olmasa da yakalamak için iyi bir tercih olabilir.

İtalyan polisinin olayla ilgili olarak paylaştığı video

Comments
To Top