Haber

İstanbul’da Polis Aracıyla Tur Atan İranlı YouTuber, Sınır Dışı Ediliyor

İstanbul'da Polis Aracıyla Tur Atan İranlı YouTuber, Sınır Dışı Ediliyor

Sizlere İranlı Milad Hatamabadi Farahani desek, olasılıkla aylar önce yaşanan, “Lamborghini bagajında karpuz satan adam” olayını hatırlarsınız. Hatta içerik üreticisi, yaptığı şeyden sonra da aracından 15 gün her tarafında yoksun kalmıştı. Dar durmayan İranlı YouTuber, bu kere de nasıl olduğu anlaşılamayan diğer bir olayla gündeme geldi. Sınırı aşan YouTuber, son hareketinden sonra sınır dışı edilecek.

Farahani bu defa de devlete ait bir polis aracıyla İstanbul sokaklarında tur attı. Yaptığı şeyi de övünürcesine sosyal medya hesaplarından paylaşan YouTuber, bu sayede kolluk kuvvetlerini de peşine düşürmüş oldu. Polisler, yaşanan olaydan sonradan gözaltına alınan İranlı YouTuber’ı sınır dışı edilmesi için İl Göç İdaresi’ne teslim ettiler. 

YouTuber’ın devlete ait araçla gezmesine, bir polis memuru izin vermiş

İranlı YouTuber

İranlı YouTuber, 17 Aralık’ta paylaştığı görüntülerin 7 Aralık‘ta yaşandığını açıklamıştı. Lamborghini aracının önünün bir grup göre kesildiğini, kendisinin de açıklamak üzere karakola başvurduğunu söyleyen YouTuber, polis aracını da o sırada, bir polis memurunun izniyle aldığını belirtmişti. Boğaz çevresinde siren çalarak tur atan YouTuber’ın paylaştığı görüntüler, sosyal medyada tepki çekmişti. Fakat görünüşe göre YouTuber’ın Türkiye’de yaptığı son şey bu olacak.

Sosyal medyanın tepkisiyle karşılaşan olay, Milletvekili Ümit Özdağ tarafından da dile getirildi. Bunun üstüne anlatmak durumunda kalan İstanbul Güvenlik Müdürlüğü, olayla ilgili olan bir polis memurunun açığa alınıp, hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. O polis memuruna nasıl bir suç oluşturan verileceği bilinmiyor ama yaşanan olayla birlikte Türkiye, gereksiz bir YouTuber’dan kurtulmuş olacak.

Comments
To Top