Haber

İstanbul’da Açık Alanda Sigara İçenlere Ne Kadar Para Cezası Verileceği Açıklandı

İstanbul’da Açık Alanda Sigara İçenlere Ne Kadar Para Cezası Verileceği Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, kısa zaman önce hayata geçirilen yeni koronavirüs tedbirleri zarfında bütün Türkiye’de valilikler göre belirlenen cadde ve sokaklarda açık alanda sigara içmenin yasaklandığını duyurmuştu.

Konuyla ilgili devlete ait basın açıklamasını yayımlayan İstanbul Valiliği, sigara içmenin yasak olduğu cadde ve sokaklarda yasağı ihlal eden vatandaşlara kesilecek para cezasını açıkladı. Buna kadar İstanbul’da belirlenen açık alanlarda sigara içmenin cezası 900 TL olacak.

sigara içilmez

Valiliğin açıklamasına göre yeni karar ile birlikte bütün 125 cadde, 93 sokak, 84 meydan ve toplu nakliye araçlarına ait durakta sigara içmek yasak ülkü geliyor. İstanbul’daki açık alanda sigara içmenin yasaklandığı bütün cadde, sokak ve meydanların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Valiliği’nin açık alanda sigara içme yasağı ile ilgili paylaştığı izah etme

“İstanbul genelinde maske kullanımının dürüst şekilde uygulanması amacıyla 125 cadde, 93 sokak, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır.

taksim

İstanbul’da koronavirüs salgını ile uğraş zarfında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin içten ve kesintisiz şekilde kullanımını temin nedeniyle 12.11.2020 tarihinden itibaren bütün İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (bilhassa trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma vasıta durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı olarak İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 cadde, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen cadde, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır.

Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır.

Alınan bütün tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Comments
To Top