Haber

İstanbul Park’ta İstediğini Bulamayan Lewis Hamilton Yarış İçin Umutsuz: Pist Üstünde Kalmaya Çalışacağım

İstanbul Park'ta İstediğini Bulamayan Lewis Hamilton Yarış İçin Umutsuz: Pist Üstünde Kalmaya Çalışacağım

Formula 1’in bu yıl ülkemize bitmiş gelmesiyle büyük heyecan yaratan Türkiye Grand Prix’in yatırma turları tamamlandı. Sene baştan başa ilk iki çizginin dışına çıkmayan Mercedes pilotu Lewis Hamilton, koyma turlarında 6. sırayı aldı.

Koyma turlarında bir türlü istediği tur zamanlarını yakalayamayan Britanyalı pilot, çoğunlukla bu hafta sonu keza takımının keza de kendisinin performansını eleştirdi. Hamilton hem İstanbul Park’ın yenilenen zemininden de davacı oldu.

Hamilton bildiğiniz gibi

hamilton

Formula 1’i ahenkli takip eden o kadar fazla birey, Hamilton’ın sıkça bir şeylere itiraz ettiğine ya da bir şeylerden yakındığına şahit oluyor. Her ne değin ekip yöneticileri bu geri bildirimlerin performans iyileştirmeleri sağladığını söylese de böylece çok birey, başarılı pilotun bu tavırlarını itici buluyor. 

Antrenmanlardan daha sonra pistle ilgili olarak bir tanımlama yapan Hamilton, “Doğru elde etmek icabında bugünümüz rezalet geçti. Bilmiyorum neden… Çünkü burası bir pist ve zemini baştan asfaltlarken milyonlar harcadılar, farkındayım burada uzun zaman baştan başa yarışmadık, ancak bu değin çok para harcamak yerine ola ki de arındırmak tatmin edici olabilirdi.” ifadelerini kullanmıştı.

Hamilton: Pistte kalmaya çalışacağım

hamilton

Lewis Hamilton, bugünkü atama turlarından sonradan ise “pek fazla sıralama turuna katıldım fakat bundan böyle hatırlamıyorum. Bu (koyma turu) az zevk verenlerden biriydi. Pist çok keyifli ama bir türlü yol tutuş yakalayamadık ve virajlar zordu. Bizim için bir sınavdı. Yarın pistte kalmaya çalışacağım, pist üstünde kalmaya çalışacağım.” açıklamasını yaptı.

Mercedes’in öteki pilotu Vatteri Bottas ise “Yeni bir asfalt olduğu için fazla soğuktu, lastikleri ısıtamadığımız için fazla zorlandık. Sıralamanın en baskı tarafı lastikleri çalıştırmaktı. Buzda gibiydik.” ifadelerini kullandı. 

Büyük yarış yarın saat 13:10’da başlayacak. Yarışta Hamilton 6., Bottas ise 9. basmakalıp start alacak.

Comments
To Top