Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kütüphanelerdeki İBB Wi-Fi Hizmet Kotasını 150 GB’a Çıkarıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kütüphanelerdeki İBB Wi-Fi Hizmet Kotasını 150 GB'a Çıkarıyor

Evinde internet erişimi olmayan ve koronavirüs pandemisi nedeniyle çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen eğitime erişim konusunda sorun yaşamış öğrencilere ilave katkı sunmayı amaçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kütüphanelerde yer alan İBB Wi-Fi hizmet kotasının jurnal 5 GB kota ile aylık 150 GB’a çıkarılacağını açıkladı.

İstanbul genelinde İBB Wi-Fi noktalarının bulunduğu toplam 17 kütüphanede geçerli olacak hizmetle birlikte öğrenciler sınavlara hazırlanırken ya da araştırma yaparken daha fazla bedava internet kullanabilecek. 24 Kasım Öğretmenler Günü itibarıyla hizmet vermeye başlayacak olan uygulamadan bütün öğrenci ve vatandaşlar faydalanabilecek.

İBB Wi-Fi’nin abone sayısı 4 milyona ulaştı:

İBB WiFi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, altyapısı güçlendirilen ve hizmet kalitesi artırılan Türkiye’nin en büyük ücretsiz internet ağı İBB Wi-Fi’nin abone sayısının 4 milyona ulaştığını açıkladı. İBB Wi-Fi’ın Halihazırda 7 bin 679 erişim noktası bulunuyor ve jurnal sıradan 100 bin kullanıcıya hizmet veriyor.

Yeni eklenecek lokasyonlarla İBB Wi-Fi kullanıcı sayısını daha da artırmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Wi-Fi’a her gün ortalama 3 bin 700 yerli, 700 tanıdık olmayan yeni kullanıcının tescil olduğunu söylüyor.

İBB Wi-Fi’dan nasıl faydalanılıyor?

WiFi

Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için kullanıcıların zeki telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar ile internet noktalarından İBB Wi-Fi kablosuz ağına bağlanmaları tatmin edici. İBB Wi-Fi hizmeti veren kütüphanelerin listesiyse şu şekilde:

Başakşehir – Rasim Özden Ören Kütüphanesi Beyoğlu – Taksim Atatürk Kütüphanesi Çekmeköy – Alemdağ Fatma Aliye Kütüphanesi Esenler – Uzlaşma Manço Insanlar ve Çocuk Kütüphanesi Esenler – Esenler Halk Müziği Bahçesi Kütüphanesi Eyüpsultan – Erdem Beyazıt Kütüphanesi Fatih – Ahmet Kabaklı Kütüphanesi Fatih – Ayşe Hatun Tekkesi Kütüphanesi Kartal – Kartal Halil İnalcık Kütüphanesi Kartal – Muallim Cevdet Kütüphanesi Küçükçekmece – Metin And Kütüphanesi Sarıyer – İBB Sarıyer Kütüphanesi Sultanbeyli – Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi Sultangazi – Hacı Bektaş-i Veli Kütüphanesi Tuzla – İdris Güllüce Kütüphanesi Ümraniye – Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi Ümraniye – Nail Nimet Bayraktar Kütüphanesi

Comments
To Top