Haber

Irkçı Bir Grup Kaliforniya’daki Monoliti Yıkıp Yerine Tahta Haç Dikti

Irkçı Bir Grup Kaliforniya'daki Monoliti Yıkıp Yerine Tahta Haç Dikti

Geçtiğimiz hafta içerisinde Amerika Birleşmiş Devletleri içerisinde bulunan Utah eyaletinde, metal yapıya benzer bir monolit bulunmuştu. Parlak metal yapıdaki bu monolitin ne zamandan beri orada olduğu ya da oraya nasıl geldiği bilinmiyor olsa da bir süre sonradan monolit ortadan kayboldu. Sonrasında seri halinde gelen monolit haberlerinin arkasından en son dün Kaliforniya’da bir monolit daha bulunmuştu.

Bugün ise ilginç bir gelişme daha yaşandı. Kaliforniya’da Pine Dağı’nın tepesinde keşfedilen bu monolit, yere değişmez değildi ve yıkılabilir gözüküyordu, pek de oldu. Irkçı bir grup, bugün monolitin olduğu yere gitti ve monoliti yıktı. Bu şahısların yaptığı eylem bir kullanıcı tarafından DLive isimli naklen yayın platformunda yayınlandı.

“İllegal uzaylıları istemiyoruz!”

Monolit canlı yayın

Irkçı gruptaki bir kişi monoliti yıkmadan önce kameraya bakıp, “İsa bu ülkenin kralıdır. Meksika’dan veya uzayın herhangi bir yerinden kanunsuz uzaylıları bakmak istemiyoruz, o yüzden şu anda bu şeyi yıkacağız” şeklinde ırkçı bir açıklamada bulundu. Videonun ilerleyen safhalarında monoliti yıkarken gruptaki herkesin “Christ is king (İsa kraldır)” şeklinde bağırdığı da duyuluyor.

Grup, monoliti devirdikten sonra onun bulunduğu yere tahtadan bir haç diktiler. Resim çekildikten daha sonra monolitin etrafına ip dolayan kişiler ardından monoliti dağın aşağısına doğru sürüklediler. Yayından daha sonra biri “Kimse tutuklanmadı. Bu hoş bir şeydi çünkü eğlenceliydi” türünden bir tanımlama yaptı.

Comments
To Top