Haber

iPhone’lara Yepyeni Bir Kontrol Merkezi Getiren iOS 15 Konsepti

iPhone'lara Yepyeni Bir Kontrol Merkezi Getiren iOS 15 Konsepti

Apple, yaklaşık 2 ay değin önce mobil işletim sisteminin yeni sürümü olan iOS 14’ü kullanıcıların beğenisine sundu ve daha iOS 14’ün bile duyurulan bütün özellikleri yayınlanmamışken iOS 15 için işaret konseptler paylaşılmaya başlandı.

Apple Lab kadar paylaşılan yeni bir iOS 15 konsepti, iPhone’lara makyajlanan bir kilit ekranı, daha da ovalleştirilmiş tatbik simgeleri ve tamamen tamir edilmiş bir teftiş merkezi getiriyor. Bilhassa teftiş merkezindeki yeni simgelerin ve arayüz renklendirmenin mevcut tasarımdan daha artı beğenileceğini tahmin etmek baskı değil.

ios 15 konsepti

Bildiğiniz üzere iOS 14’ün mevcut yoklama merkezi, açık/kapalı ayarlar dışarıda genel olarak siyah-beyaz bir tasarıma sahip. Apple Lab tarafından yayınlanan konseptte ise keza daha renkli keza de daha yüksek kontrastlı bir tasarım sunuyor. 

yine de Apple Lab’in denetim merkezi tasarımının da ‘kusursuz’ olduğunu bildirmek çok olası değil. Konsept denetleme merkezinde ayar simgeleri ekranın üstteki kısmına konumlandırılmış durumda oysa bu tercih, özellikle küçük elli kullanıcıların cihazı tek elle kullanırken yukarıdaki ayarlara ulaşamayacağı anlamına geliyor. Alt iOS 14’te de bazı ayarların ekranın üstteki kısmında yer aldığını düşünürsek bunun aracısız Apple Lab’e ait bir hata olduğunu söyleyemeyiz.

Comments
To Top