Haber

iPhone Kullanıcılarının Haftalardır Yakındığı Bildirimi Sorunu Hâlâ Çözülmedi

iPhone Kullanıcılarının Haftalardır Yakındığı Bildirimi Sorunu Hâlâ Çözülmedi

Apple, bu yılın en merakla beklenen amiral gemisi telefon serisi iPhone 12’yi 13 Ekim günü düzenlediği etkinlikle tanıtmıştı. Hızlı, dört farklı iPhone modelinden oluşuyordu ve eski iPhone tasarımını kullanıcılarına sunuyordu. iPhone 12 serisi her ne kadar kullananları fazlasıyla memnun etme etse de son zamanlarda bambaşka bir sorunla karşı karşıya.

Geçtiğimiz aylarda MacRumors, yeni iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max ve 12 mini modellerinde görülen bir sorundan bahsetmişti. Bu sorun, bir takım kullanıcıların telefonlarına gelen SMS’ler veya iMessage’lardan bildirim almamalarına yol açıyordu. Apple’ın bu hatasıysa hemen şimdi çözülebilmiş değil.

Sorun ara sıra yaşandığından daha da asap bozucu oluyor:

iphone apple

İnternette bazı kullanıcılar halen iPhone 12 serisinde yaşadıkları bu bildirim sorunundan şikâyet etmeye devam ediyor. Sorunu başlıca sıkıcı yapan şeyse tekrar tekrar yaşanmıyor oluşu. Bir Takım mesajların bildirimleri ekrana olması gerektiği gibi gelirken bazılarının bildirimi kullanıcıya göstermiyor.

Sorun başlıca iPhone 12 kullanıcıları kadar bildirilse de önceki iPhone modellerini kullanan bir takım kullanıcılar da benzer sorunu yaşadıklarını dile getiriyor. Bu da iPhone’larda yaşanan bildirim sorununu gerçekte yeni seriyle alakalı olmadığını, bunun yerine iOS 14 işletim sistemiyle alakalı olduğu sonucunu doğuruyor.

iphone

O Kadar fakat bir takım kullanıcılar iOS 14 yayınlandıktan birkaç gün daha sonra iPhone 11 modellerinde bu sorunu gördüklerini Apple’ın Kavga forumunda paylaşmıştı. Ama şirketin aradan geçen haftalara karşın bu sorunu demin düzeltmemiş olması bir takım kullanıcıların canını haklı olarak sıktı.

Sorundan daha önce bahseden MacRumors, sorunun üstesinden gelmek için çeşitli yöntemlere başvurdu. Bir Takım kullanıcılar her mesaj gönderdikten sonradan Mesajlar uygulamasının cebren kapatılmasının sorunu çözdüğünü belirtti. Dolayısıyla bu sorunu yaşayanlardan biriyseniz, biraz sıkıntılı olsa da bu çözüme başvurabilirsiniz.

Comments
To Top