Haber

iPhone 6 Duymasın: Orbit, Esnek OLED Ekranlı ‘Bükülebilir’ Akıllı Telefonunu Duyurdu

iPhone 6 Duymasın: Orbit, Esnek OLED Ekranlı 'Bükülebilir' Akıllı Telefonunu Duyurdu

Samsung, Huawei gibi teknoloji devleri geleceğin katlanabilir akıllı telefonlarda olduğunu ifade etseler de Orbit, bu konuda farklı bir görüşe sahip. Şirket, tercihini katlanabilir zeki telefonlar yerine ‘bükülebilir’ akıllı telefonlardan yandan yapmış durumda. Evet, Orbit’in yeni zeki telefonu tam anlamıyla bükülüyor.

Daha önce LG Flex gibi doğrudan doğruya bükülmüş ekranlara sahip zeki telefonlar görmüştük. Orbit ise bu tasarımı esnek OLED ekran teknolojisi ile birleştiriyor ve ortaya bükülebilir bir akıllı telefon çıkarıyor. Bir De laf konusu aygıt, katlanabilir akıllı telefonlara kıyasla daha pozitif dayanıklılık vadediyor.

Orbit’in bükülebilir akıllı telefonu böyle görünüyor

bükülebilir telefon

Orbit, laf konusu akıllı telefonu bükülebilir kılmak için büyük oranda kauçuk sözde bir araç gereç kullanmış durumda. böylece cihaz hemen hemen kendinden kılıflı bir yapıya sahip. gerçi bir akıllı telefonun işlevi kadar tasarımının da kayda değer olduğunu bilen Orbit, cihazın peşinde kumaş ve metal edinmek üzere iki bambaşka tasarım seçeneğini sunuyor. 

orbit

Orbit, bükülebilir akıllı telefonunun donanım özelliklerini açıklamasa da esnek OLED ekrana, çift arkadaki kameraya, delikli ekran tasarımına, ekrana gömülü parmak izi tarayıcıya, yüz tanıma kilidine ve kablosuz sıkıntı desteğine sahip olduğunu biliyoruz. Laf konusu cihazın reel bir mahsul haline gelip piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini bilmiyoruz oysa paylaşılan görsellerin heyecan verici olduğu bir reel.

Comments
To Top