Haber

iPhone 13’lerin Normal Tarihinde Tanıtılacağı İddia Edildi

iPhone 13'lerin Normal Tarihinde Tanıtılacağı İddia Edildi

Adi koşullar aşağıda yeni iPhone modellerini her yılın eylül ayında tanıtan Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, bu sene planlarda değişikliğe artan bir şekilde yeni iPhone 12 ailesini 13 Ekim tarihinde tanıtmıştı. Küresel salgın ve beraberinde gelen imal aksamaları, ABD’li şirketin planlarda değişikliğe gitmesinin en büyük nedeni olarak biliniyor.

Yeni bir rapor ise tanıtım tarihinde yaşanan bu gecikmenin sadece 2020 yılına özel olduğunu ve gelecek nesil iPhone’ların alışılagelmiş tarihinde, eylül ayı içerisinde tanıtılacağını gösteriyor. Bu da iPhone 13 ailesiyle tanışmaya sadece 9 ay uzaklıkta olduğumuz anlamına geliyor.

iPhone 13’ler A15 yonga setiyle donatılacak:

iPhone 13 (Temsili)

İddialar, sektörün en güvenilir Apple uzmanlarından biri olan Ming-Chi Kuo’dan geliyor. Bir yatırımcı notunda Kuo, Apple’ın iPhone 13 ile birlikte iPhone 12’den önce kullandığı imal programına geri döneceğini söyledi.

Kuo keza, iPhone 13 serisinin Apple göre tasarlanan ve birkaç ay önce piyasaya sürülen iPhone’lara gücünü veren A14 yonga setini esas bölge yeni bir A15 yonga setiyle birlikte geleceğini de belirtti.

Zamanlama her şeydir:

iPhone 13 (Temsili)

Haftalarca süren söylentilerden sonra Apple, iPhone 12’lerin piyasaya sürülmesinde gecikme olacağını geçtiğimiz temmuz ayında doğrulamış ve arz zincirinde meydana gelen sorunlar nedeniyle iPhone 12 ile iPhone 12 Pro’nun, iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max’ten üç hafta önce satışa çıkacağını açıklamıştı.

Bu aşamada iPhone 13 serisinin kendisi hakkında böylece bir şey duymadık ama dört telefondan oluşacağına dair söylentiler mevcut. aynı zamanda serideki bazı cihazların ya da tamamının, 120 Hz ProMotion ekran teknolojisine sahip olacağı da iddia ediliyor.

Comments
To Top