Haber

iPhone 13 Modelleri Ultra Güç Tasarrufu Sunan 120 Hz Ekran ile Gelebilir

iPhone 13 Modelleri Ultra Güç Tasarrufu Sunan 120 Hz Ekran ile Gelebilir

Güney Koreli web sitesi The Elec göre paylaşılan bilgilere kadar Apple, 2021 model iPhone’ların en azından ‘Pro’ modellerinde standart OLED ekranlar yerine zorlama tasarrufu ile öne meydana çıkan LPTO panellere sahip OLED ekranlar kullanmayı planlıyor.

The Elec’e kadar Apple, LPTO paneller için Samsung yerine LG ile çalışacak. Aktarılan bilgilere tarafından LG, Apple’ın panel ihtiyacını tamir etmek için üretim bandını genişletecek. Nihayetinde de iPhone 13 Pro modelleri, zorlama tasarrufu daha yüksek OLED ekranlara sahip olacak.

iPhone 13 ailesi, 120 Hz ekran ile gelebilir

iPhone 13

Apple’ın mevcut OLED ekranlar yerine LPTO panellere sahip OLED ekranlar uygulamak istemesindeki temel amaç, daha büyük bir bataryaya ihtiyaç duymadan yüksek ekran onarım hızları sunabilmek ve bunu yaparken da dilekçe süresinden feragat etmemek. 

Aktarılan bilgilere tarafından LPTO paneller, ekran etkin bir şekilde kullanılmadığında yenileme hızını 1 Hz’e dek düşürecek. Etkin kullanımda ise ekran yenileme hızı 120 Hz’e dek çıkabilecek. Bu sayede cihaz, daha yüksek onarım hızı tanıtmasına rağmen daha fazla enerji harcamamış olacak.

Apple, 120 Hz ekran yenileme hızı sunarken şarj ömründen kısmak istemiyor

iPhone 12 çerçeve

Aslına bakacak olursak Apple, geçtiğimiz sene tanıtılan Apple Watch Series 5 ve bu yılki Series 6’larda LPTO panelleri zaten kullanıyor. bu nedenle yeni cins Apple Watch’lar tekrar tekrar açık ekran özelliği sunmalarına karşın önceki tür Apple Watch’lar ile aynı başvuru formu süresi sunabiliyorlar.

Dünyaca ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya kadar Apple, bu sene olduğu gibi gelecek sene da dört bambaşka iPhone piyasaya sürecek ve iPhone 13 modelleri, iPhone 12 ailesi ile aynı ekran boyutlarına sahip olacak. Tahminler, Apple’ın tüm modellerde LPTO paneller kullanacağı ve 120 Hz’e kadar ekran yenileme hızı sunan ProMotion özelliğini destekleyeceği yönünde olsa da yalnızca Pro modellerin bu paneller ile gelme ihtimali de bulunuyor.

Comments
To Top