Haber

iPhone 12 Pro’nun DxOmark Puanı Açıklandı (Video Efsane, Zoom Hayal Kırıklığı)

iPhone 12 Pro'nun DxOmark Puanı Açıklandı (Video Efsane, Zoom Hayal Kırıklığı)

Kameralar söz konusu olduğunda en popüler deneme ve mukayese platformlarından biri olan DxOmark, iPhone 12 Pro’yu kamera testine soktu ve Apple’ın geçtiğimiz yıldan bu yana kamera performansını ne değin iyileştirdiğini ortaya çıkardı.

DxOmark göre yapılan açıklamalara göre iPhone 12 Pro, resim söz konusu olduğunda 135 gibi oldukça yüksek bir puan almayı başarıyor. Keza aygıt, video kaydı konusunda da 112 gibi epeyce iddialı bir puan alıyor. iPhone 12 Pro’yu “en iyi” olmaktan alıkoyan en manâlı eksiklik ise yalnızca 2x optik yakınlaştırma sunuyor olması. böylece iPhone 12 Pro, zoom konusunda sadece 66 puan alabiliyor.

iPhone 12 Pro DxOmark puanı açıklandı

iPhone 12 pro dxomark

DxOmark’a göre iPhone 12 Pro, çoğu senaryoda seri ve içten otomatik odaklama gerçekleştirebiliyor. iPhone 12 Pro, pozlama konusunda da oldukça iyi bir performans gösteriyor olsa da devingen aralığın sınırlı olması, bir takım koşullarda vurgu ve gölgelerin doğru yansıtılamamasına niçin oluyor.

iPhone 12 Pro’nun kalitesini gösterdiği belli başlı nokta ise video kaydı oluyor. DxOmark, cihazın HDR görüntüleri geniş enerjik aralık ve kuvvetli kontrastlarla kaydederek sinematik bir görünüm sunduğunu belirtiyor. Ayrıca iPhone 12 Pro, video kaydı sırasında renk ve deri tonu konusunda da oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

dxomark telefonlar

iPhone 12 Pro, DxOmark’tan kamerasıyla 128 genel puan alıyor. Bu da Apple’ın yeni 2 numaralı amiral gemisini Huawei Mate 40 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra, Huawei P40 Pro’nun arkasında 4. sıraya yerleştiriyor. Xiaomi Mi 10 Pro’nun da iPhone 12 Pro ile aynı puanda olduğunu belirtelim.

iPhone 12 Pro dış çekim video performansı

Comments
To Top