Haber

iPhone 12 Pro ve Pro Max’in En Çok Tercih Edilen Rengi Açıklandı

iPhone 12 Pro ve Pro Max'in En Çok Tercih Edilen Rengi Açıklandı

Apple, geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi iPhone 12‘yi tanıtmıştı. Dört öbür modelle çıkış yapan serinin iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri hemen satın alınabilir durumdayken iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max’in çıkış tarihleri 13 Kasım olarak açıklanmıştı.

Apple’ın satışa meydana çıkan iki iPhone 12 modeli her yıl olduğu gibi büyük bir taleple karşılaştı. Zeki telefonlar ön siparişe açıldıktan sonradan binlerce müşteriyle buluştu. Apple, bu sene yeni renk seçenekleri sunarak kullanıcılarına yeni deneyimler sundu. Bugün de iPhone 12 Pro’nun en çok tercih edilen rengi açıklandı.

En hayranlık uyandıran renk Pasifik Mavisi oldu:

iphone 12

Loup Ventures, paylaştığı açıklamada iPhone 12 Pro modelini satın alan kullanıcıların en çok Pasifik Mavisi rengini seçim ettiklerini paylaştı. Bunun yanı sıra dün ön siparişe açılan iPhone 12 Pro Max’te de durum aynıydı. Telefonun ön siparişini veren kullanıcılar, diğer renklerden ziyade en çok Pasifik Mavisi’ni seçim etmişti. Keza her iki modelde de en çok 128 GB’lık versiyon seçildi.

Apple, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerini Gümüş, Grafit, Altın ve Pasifik Mavisi renk seçenekleriyle kullanıcılarına sundu. Şirketin hangi renkle nasıl bir başarı elde ettiğiyse ayrı bir yoldan ölçüldü. Loup Ventures, iPhone 12’lerin teslim zamanına tarafından hangi modelin daha çok sattığını ortaya koydu.

iPhone 12’nin teslim tarihleri satın alınan modelin rengi, depolama alanı ve operatöre göre değişim gösteriyor. İşte böylece bazı modellerde sabit bir tarih gösterilirken en çok talep gören modellerin teslim tarihleri tahmini gün olarak gösteriliyor. Örneğin iPhone 12 Pro’nun teslim tarihi 10 – 14 gün; iPhone 12 Pro Max’in teslim tarihiyse 7 – 17 gün olarak gösteriliyor. 

Comments
To Top