Haber

iPhone 12 mini Kullanıcıları, Kilit Ekranının Tepkisiz Kaldığını Söylüyor

iPhone 12 mini Kullanıcıları, Kilit Ekranının Tepkisiz Kaldığını Söylüyor

Apple’ın bu sene düzenlediği etkinlikte tanıttığı iPhone modellerinden bir her birine de ufak boyutlarıyla dikkatleri çeken iPhone 12 ufak olmuştu. Bu hafta içerisinde sizlere aktardığımız bir haberimizde iPhone 12 ufak’nin boyutu nedeniyle kullanıcılarının pil performans sorunlarıyla karşılaştığını aktarmıştık.

Yoğun kullanımda yalnızca 4 saatlik bir pil ömrü sunan iPhone 12 küçük, anlaşılan ufak ekranıyla da kullanıcılarına sorunlar yaratıyor. iPhone 12 küçük kullanıcıları, çeşitli forumlarda telefonun ekranında sorunlar yaşadıklarını dile getiriyor.

iPhone 12 ufak’nin ekran sorunları

iphone 12 mini, iphone 12 mini ekran

iPhone 12 ufak kullanıcıları, cihazın dokunmatik ekranının kilit ekranında kısmen tepkisiz kaldığını dile getiriyor. Kamera ya da flaş ışığını açmakta zorlanan kullanıcılar, buna ilave olarak başparmaklarıyla telefonun ekran kilidini kaydırmakta da dağıtılmış sorunlar yaşıyorlar.

Kullanıcıların yönelttikleri şikâyetlere tarafından diğer parmaklar çalışsa da başparmakta sorunlar yaşanıyor. Natürel tek elle başvuru için tasarlanmış bir telefonda böyle bir sorunla rastlamak da kullanıcılara çok artı tezgâhtar olmuyor. Kullanıcıların ifade ettiğine göre bu sorun, telefon şarja takıldığında veya kılıfsız kullanıldığında ara sıra ortadan kaybolabiliyor.

Şu lahza için bu sorunun kaç kullanıcı kadar yaşandığı bilinmiyor. Ama sadece birkaç kullanıcının karşılaştığı bir sorun olmadığı da görülebiliyor. Batarya ömrüne ek olarak ekran ile yaşanan bu sorunların, yeni çıkış yapmış bir telefon için fazla da iyi bir açılış olduğunu söyleyemeyiz.

5,4 inçlik bir ekran boyutuna sahip olan iPhone 12 küçük, kullanıcılarına 2.227 mAh kapasiteli bir pil sunuyor. Az Önce ülkemizde satışı bulunmayan cihazın ekran karoser oranı ise %82,47.

Comments
To Top