Haber

iPhone 12 mini, Artık Neden Küçük Amiral Gemisi Çıkmadığı Sorusunun Cevabı Oldu

iPhone 12 mini, Artık Neden Küçük Amiral Gemisi Çıkmadığı Sorusunun Cevabı Oldu

Apple, 13 Ekim günü düzenlediği etkinliğinde yeni iPhone 12 ailesini tanıtmıştı. Dört farklı akıllı telefon modeline ev sahipliği yapan süratli, birincil etapta yalnızca iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleriyle müşteri bulmuştu. Lakin 13 Kasım günü gün Apple’ın amiral gemisi iPhone 12 Pro Max ve serinin en küçük kardeşi iPhone 12 küçük de satışa çıkacak.

Natürel defalarca olduğu gibi teknoloji dünyasının dev isimleri Apple’ın yeni iPhone modellerini piyasaya sürülmeden önce incelemeye başladı. Böylece çok dev platform ve isim, yeni iPhone 12 Pro Max ve ufak hakkındaki birincil izlenimlerini paylaştı. Bu izlenimlerse iPhone 12 mini’nin büyük bir handikapa sahip olduğuna muhabere ediyordu.

Batarya performansı diğer iPhone’lara kadar epey düşük kalıyor:

iphone 12 mini

iPhone 12 mini hakkında platformların daima bir ağızdan söylediği en manâlı şey akıllı telefonun pil performansıydı. Son yıllarda gördüğümüz en minik iPhone modeli olan iPhone 12 ufak, bu küçüklüğü sebebiyle eksik bir tatbik süresi sunuyordu. Apple’ın genel anlamda iPhone 12’den ayırt edilemez olduğunu belirttiği zeki telefon, daha ufak bataryaya sahipti.

Tabii bataryanın küçüklüğü iPhone 12 mini’nin küçüklüğüyle doğru orantılı durumda. Apple, daha ufak bir amiral gemisi zeki telefon tercih edenler için müthiş bir saldırı yaptı. Fakat şirketin bu hamlesi amiral gemisi donanımı destekleyen küçük bir pil engeliyle karşılaştı.

iphone 12 mini

iPhone 12 ufak, bünyesindeki daha küçük bataryayla Marques Brownlee’nin sözlerine tarafından yoğun bir kullanımda günü çıkarmanızı sağlayamıyor. Telefon, yoğun kullanımda 4 saatlik ekran süresi sunuyor. Fakat telefonu olağan veya hafif bir şekilde kullandığınız takdirde bir günü atlatabiliyorsunuz.

Bu noktada tercih elbette kullanıcılara kalıyor. Daha ucuz bir fiyata daha küçük ve benzer performans sunan bir iPhone satın edinmek istiyorsanız iPhone 12 mini sizin için biçilmiş kaftan oluyor. Fakat uzun bir uygulama ömrü diliyorsanız iPhone 12 mini canınızı biraz sıkma potansiyeli taşıyor.

Comments
To Top