Haber

iPhone 12 Kullanıcıları, 5G ve LTE Bağlantı Kesintilerinden Şikayetçi

iPhone 12 Kullanıcıları, 5G ve LTE Bağlantı Kesintilerinden Şikayetçi

Apple tarihindeki 5G destekli birincil iPhone olan “iPhone 12” ailesinde ilginç bir sorun yaşanıyor. Kullanıcılardan gelen bildirimlere kadar iPhone 12’ler, durduk yere 5G ve hatta LTE bağlantılarını kesiyor. Kullanıcılara kadar bu sıkıntı, en fazla da araç kullanırken veya gezi ederken meydana geliyor. İlginç bir şekilde, 500’den fazla kullanıcı bu problem nedeniyle Apple forumlarının kapılarını çalmış durumda.

Bir kullanıcı, bir gün önce satın aldığı iPhone 12 Pro’yla araç kullandığını, hedefine ulaştıktan daha sonra telefonuna baktığında mobil şebeke hizmetinin çalışmadığını gördüğünü söylüyor. “iPhone’unuz etkinleştirilmedi” uyarısıyla da karşılaştığını söyleyen kullanıcı, telefonu uçak moduna alıp, normal haline döndürdükten sonra sorunun çözüldüğünü ifade ediyor. Bir Takım kullanıcılarsa ne yaparlarsa yapsın mobil şebekeye ulaşamadıklarını, telefonu sıfırlamak zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Apple, yaşanan sorunla ilgili bir tanımlama yapmadı

iPhone 12 Pro

Teknoloji devi, iPhone 12 ailesinde yaşanan sorunla ilgili devlete ait bir tanımlama yapmadı. Ama ABD’nin 5G ağ karşılayan operatörlerinden Verizon, bu durumun farkında gibi görünüyor. Bir Reddit kullanıcısı kadar yapılan açıklamalara göre Verizon, sorun yaşayan bir tüketiciye ulaşarak durumun farkında olduklarını, çözüm aramaya devam ettiklerini belirtmiş. öte yandan, sorunun yaşandığı tek operatör Verizon değil. Kullanıcılara göre AT&T ve T-Mobile gibi operatörlerin sunduğu 5G ağlarda da benzer olaylar yaşanıyor.

5G, ilk önce Apple ile kullanılmaya başlayan bir teknoloji değil. Ayrıca piyasaya sürülmüş olan 5G temas destekli Android telefonlar, bugüne kadar bu cins bir sorunla karşılaşmadılar. Bu durum, sorunun operatör şirket değil de Apple ile ilgili olabileceğini düşündürüyor. Sorunun olur ya de en kötü yanı ise Apple’ın bu konuda ne gibi bir çözüm üreteceğinin bilinmiyor oluşu…

Comments
To Top