Haber

iPhone 12 Benzeri Düz Kenarlı Tasarıma Sahip Apple Watch Konsepti

iPhone 12 Benzeri Düz Kenarlı Tasarıma Sahip Apple Watch Konsepti

ABD’li teknoloji devi Apple, önce 2018 model iPad Pro, şimdi de yeni iPhone 12 ailesi ile eski düz cepheli tasarım diline dönüş yaptı. Apple’ın Mac modellerinde ve Pro Display XDR’da da düz taraflı bir tasarım dilini tercih ettiğini biliyoruz. O halde düz çevrili tasarıma sahip olmayan tek bir Apple ürünü kalıyor: Apple Watch.

Apple’ın düz cepheli bir Apple Watch üzerinde çalıştığına dair herhangi bir data bulunmuyor fakat tasarımcı Wilson Nicklaus, Apple Watch Series 7’nin düz taraflı bir tasarımla gelmesi halinde nasıl görüneceğini hayal etti ve oluşturduğu konsept tasarımı Twitter hesabından paylaştı.

Düz taraflı bir Apple Watch, böyle görünecekti

apple watch series 7 konsept

Nicklaus’nun konsepti Apple Watch Series 6’nın bütün tasarımını olduğu haliyle korumaya devam ederken, yalnızca cihazın çerçevelerini iPhone 12’ye benzer bir şekilde düz ayla getiriyor. Apple’ın tutarlı bir tasarım dili tercih etme konusundaki ısrarını düşünürsek bir gün böyle bir Apple Watch ile rastlama ihtimalimizin olmadığını söyleyemeyiz.

Düz cepheli bir Apple Watch’un etkileyici göründüğünü inkar edemeyiz fakat söz konusu tasarımda bazı soru işaretleri de bulunuyor. Zira gün içinde elimizi hareket ettirdikçe saatin köşeleri, bileğimize temas ediyor. Düz çevrili bir Apple Watch’un sivri köşeleri, bu gibi durumlarda kullanıcıları rahatsız edebilir.

Comments
To Top