Haber

iPhone 12 Ailesinin Açılış Hızları Test Edildi Video

iPhone 12 Ailesinin Açılış Hızları Test Edildi Video

Apple, bu yıl akıllı telefon dünyasının en çok beklenen telefonlarından olan 5G temas destekli iPhone 12 ailesini tanıttı. Şirketin tanıttığı bu ailenin içerisinde ise toplamda dört model bulunuyor: iPhone 12 ufak, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max.

Natürel tahmin edilebileceği gibi bu dört telefon içerisinde RAM ve pil kapasitesi, kamera çözünürlükleri ve ekran boyutu gibi bazı temel farklılıklar bulunuyor. Yine varsayım edebileceğiniz gibi bu özellikler, iPhone 12 Pro Max‘e doğru ilerledikçe yükseliyor. Peki, gelişen özellikler telefonların başlangıç hızlarına da yansıyor?

iPhone 12 ailesinin başlangıç hızları test edildi

iClarified, yeni iPhone 12 serisinin başlangıç hızlarını test etti. 5G bağlantı desteği yer alan 4 iPhone modeline de yeni yüklenmiş iOS 14.2.1 kuruldu ve aynı ayarlamalar yapıldı. Peki, bu ‘kısa uzaklık koşusunda’ şampiyon gelen aygıt hangisi oldu?

iClarified’ın yaptığı teste tarafından en çabuk açılan iPhone modeli, olur ya de aralarında en beklenmeyen model olan iPhone 12 küçük oldu. Serinin öteki üyeleri gibi gücünü A14 Bionic yongasından alan iPhone 12 mini, bu cihazlar arasındaki minimum pil kapasitesine ve iPhone 12 ile birlikte en az RAM kapasitesine sahip.

Sıralamanın geri kalanına baktığımızda da iPhone 12 küçük ile başlayan sürecin aynı şekilde devam ettiğini ve sıralamanın küçükten büyüğe doğru ilerlediği görülüyor. iPhone 12 ile iPhone 12 ufak arasındaki fark, tabiri caizse ‘fotofiniş’ ile belirlendi diyebiliriz çünkü iki cihaz arasındaki başlangıç farkı sadece 200 milisaliniye. Sıralamanın sonlarında 12,6 saniyeyle iPhone 12 Pro, 13,4 saniyeyle iPhone 12 Pro Max geldi.

iPhone 12 mini ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilmek için buradaki haberimize; iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilmek için buradaki haberimize tıklayabilirsiniz.

Comments
To Top