Haber

iPhone 11, Yeniden Girdiği DxOMark Testinden Daha Yüksek Puan Aldı

iPhone 11, Yeniden Girdiği DxOMark Testinden Daha Yüksek Puan Aldı

Eğer telefon satın alırken özellikle kamerasının iyi olmasına uyarı ediyorsanız, bakmanız gereken birincil yerlerden biri DxOMark olmalıdır. Profesyonel şekilde zeki telefonları teste sokan ve kameralarının performansını ölçen bu platformda hemencecik her zeki telefon teste giriyor ve bu testler sonucunda zeki telefonların kamera performansları hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

Test protokollerini değiştiren DxOMark, bundan böyle telefonları daha detaylı ve daha zorlu testlere natürel tutmaya başladı. aynı zamanda birçok akıllı telefon da baştan DxOMark testlerine natürel tutularak eski puanlarıyla karşılaştırma yapıldı. Bu modellerden biri de bu yıl içerisinde piyasaya sürülen iPhone 11 oldu.

iPhone 11, eski teste tarafından daha başarılı puan almayı başardı:

iPhone 11 DxOMark

iPhone 11, ocak ayında yapılan DxOMark kamera testinden 109 puan alarak iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini puanlamada geride bırakmayı başarmıştı. Yeni test protokollerine kadar kamera performansı bitmiş değerlendirilen iPhone 11, puanını 109’dan 119’a çıkardı ve Samsung Galaxy S20+, OnePlus 8 Pro gibi 2020 yılının amiral gemisi zeki telefonlarını kamera anlamında geride bırakmayı başardı.

neticede iPhone 11, önümüzdeki senenin de en iyi kamera performansına sahip olacak zeki telefonlardan biri olma kapasitesine sahip. Dürüst pozlama, iyi bir renk üretimi ve iç mekanlar da dahil olmak üzere ayrıntı anlamında da başarılı olan iPhone 11’in kamerası, yakınlaştırma anlamında DxOMark’a göre azıcık çelimsiz kalmış.

Comments
To Top