Haber

iOS 14.3 Güncellemesi Türkiye İçin Saat Kaçta Yayınlanacak?

iOS 14.3 Güncellemesi Türkiye İçin Saat Kaçta Yayınlanacak?

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, yeni işletim sistemi iOS 14’ü geçtiğimiz aylarda iPhone 6s ve üzeri zeki telefona sahip olan kullanıcılar için yayınlamıştı. Çoğu özelliği beraberinde getiren asıl sürüm güncellemesinin ardından iki ara güncelleme daha yayınlayan şirket, birkaç saat içerisinde iOS 14.3 güncellemesini de kullanıcılara sunacak.

Birçok kusur düzeltmesi ve sistem iyileştirmesi içeren güncelleme, Apple Fitness+ gibi yeni özellikleri de beraberinde getirecek. Dilerseniz gelin ayrıca güncellemenin neler sunduğuna ayrıca de Türkiye’deki kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağına daha yakından göz atalım.

iOS 14.3 güncellemesi ne süre yayınlanacak?

iOS 14.3 ne zaman yayınlanacak?

TimeAndDate web sitesinden alınan güncellemelere göre iOS 14.3, Türkiye saati ile bu akşam 21.00’da ülkemizdeki kullanıcılarla buluşacak. Güncellemenin yayınlanmasıyla beraber daha detaylı bir analiz yazısını sizlerle paylaşacağız.

iOS 14.3 ile gelmesi beklenen yenilikler:

iOS 14.3

iOS 14.3 güncellemesi ile gelmesi beklenen en önemli özelliklerden biri ProRAW. Bu özellik bir uçtan bir uca iPhone 12 Pro ve Pro Max cihazlar üçlü arka kamera ve LiDAR sensöründen yararlanarak ProRaw formatında resim çekebilecek. Güncellemeyle gelecek öteki kamera özellikleri arasında 25 FPS’de video kaydı ve ön kamerayla çekilen fotoğraflar için ayna özelliği de yer alıyor.

aynı zamanda iPhone, iPad ve Apple TV cihazlarınızda kullanılabilen, Apple Watch ile kullanılabilen fitness uygulaması Apple Fitness+ da hayata geçecek. Güncellemeyle ayrıca gizlilik, afiyet, hava durumu ve Safari’de de bir dizi değişikliğe gidilirken, eski sürümde bulunan çoğu hata da çözüme kavuşacak.

Bildiğiniz gibi Apple, işletim sistemi güncellemelerini paralel bir şekilde yayınlıyor. Yani iOS 14.3 ile birlikte iPadOS 13.4, watchOS 7.2 ve tvOS 14.3 güncellemeleri de piyasaya sürülecek. Güncellemelere dair yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Comments
To Top