Haber

‘iOS 14.2’yle iPhone’ların Şarjı, Yarım Saatte Yarıya Düşüyor’

'iOS 14.2'yle iPhone'ların Şarjı, Yarım Saatte Yarıya Düşüyor'

iOS 14.2 işletim sistemini kullanmaya başlayan iPhone sahipleri, model ayrım etmeksizin batarya sorunu yaşamaya başladılar. Kullanıcılardan gelen bildirimlere tarafından iOS 14.2’nin yüklü olduğu iPhone’lar, batarya tüketimini en fazla seviyeye getirmiş durumdalar. Hatta bazı kullanıcılar, yalnızca yarım saat içerisinde bataryanın yüzde 50’sinin bittiğini söylüyorlar. Apple, konuyla ilgili sessizliğini koruyor

Kullanıcılardan gelen bildirimlere tarafından batarya sorunu daha çok, iPhone SE, iPhone XS, iPhone 7 ile iPhone 6S gibi modellerde kendini gösteriyor. Fakat bir takım kullanıcılar, daha yeni modellerde de benzer sorundan muzdarip olduklarını demeç ediyorlar. Telefonlarını uyurken şarjdan çekip bıraktıklarını söyleyen bazı kullanıcılara kadar telefonlarının batarya seviyesi, sabah kalktıklarında yüzde 80 ila yüzde 60 aralığında yer alıyor. Bu soruna neyin yol açtığı şu lahza için bilinmiyor.

iPhone’lar, bugüne dek görülmemiş bir hızla sorumluluk oluyor

iOS 14.2

Kullanıcılardan gelen bazı bildirimlerdeyse, şarj sırasında fazla seviyede ısınma yaşandığı açıklama ediliyor. İşin daha da garip yanı, ısınan iPhone modelleri çok hızlı bir şekilde çok miktar oluyormuş. Normal koşullarda yüksek süratli yük durumunda ısınmanın adi olduğunu kabul edebiliriz ama kullanıcılar, 5 watt’lık sıkıntı cihazı kullandıklarını ifade ediyorlar. Bu da akıllara, tehlikeli bir durum yaşanabileceğini getiriyor. Neyse ama şu başlıca kadar, herhangi bir iPhone’un iOS 14.2’den sonradan patladığıyla ilgili bir haberle karşılaşılmadı.

Apple’ın iOS 14.3 üstünde çalıştığı zaten biliniyor. Bir De beklentiler, bu sürümün kısa bir vakit sonra yayınlanacağı yönünde. Eğer sizler de bir iPhone kullanıyorsanız ve hemen şimdi iOS 14.2’ye geçiş yapmadıysanız, bir zaman daha beklemeyi seçim edebilirsiniz. Çünkü Apple’ın bu durumun haberdar olduğuna ve iOS 14.3’le birlikte ayarlama yapılacağına inanılıyor.

Comments
To Top