Haber

İnternetten Nokta Atışı Alışveriş Yapmanızı ve Tasarruf Etmenizi Sağlayacak 11 Tüyo

İnternetten Nokta Atışı Alışveriş Yapmanızı ve Tasarruf Etmenizi Sağlayacak 11 Tüyo

Son yıllarda hangi çevrimiçi alışveriş sitesini açarsanız açın karşınıza harika indirimler, büyük kampanyalar, kaçırılmayacak fırsatlar çıkıyor. İnternetten alışveriş yaygınlaştıkça karşılaştığımız ve alışveriş yaptığımız internet sitelerinin de sayısı artıyor. İhtiyacınız olan bir ürünü direkt bir alışveriş sitesinden satın alabilirsiniz ya da internetten alışveriş tüyoları baştan sona biraz sabredek büyük oranda tasarruf elde edebilirsiniz.

Peki, internetten alışveriş yaparken nasıl tasarruf edilir? Bu noktada unutmamanız gereken ilk ve en manâlı şey sabırlı olmak. İhtiyacınız olan ürünü arama motoruna yazıp, karşınıza birincil meydana çıkan alışveriş sitesinden elde etmek çabuk bir usul olsa bile tasarruf etmenizi sağlamayacaktır. İnternetten alışveriş yaparken birkaç kayda değer tüyoyu aklınızdan çıkarmazsanız, büyük indirimler ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

İnternetten alışveriş tüyoları:

Alışveriş sitelerine rahat mod ile girin. Güvendiğiniz sitelerin bültenlerine üye olun. Ödeme yöntemi kampanyalarını peşine düşüp takip edin. İndirim reklamlarına inanmadan önce araştırma yapın. İnternetten alışveriş gününüzü içten seçin. Ürün tercihlerinizi önceden belirleyin, daha sonra alışverişe başlayın. Fiyat mukayese sitelerini kullanın. Elde Etmek istediğiniz ürünleri uzun süreler her tarafında sepetinizde tutup peşine düşüp takip edin. Satıcıların profil ve puanlarına uyarı edin. Yorumlar da reklamlar gibidir, hepsine güvenmeyin. Fiyat değişimlerinde geri ödeme istek edin.

Alışveriş sitelerine kuytu mod ile girin:

dinamik fiyatlandırma

Devingen fiyatlandırma, her kullanıcıya alışkanlıklarına göre farklı fiyatların sunulduğu, her e-ticaret sitesinde benzersiz olarak geliştirilmiş bir tür algoritmadır. Eğer siz indirimleri takip etmeyen, ilk gördüğü ürünü satın bölge, kampanyalardan yararlanmayan bir kullanıcıysanız sistem size fiyatları olduğu gibi sunar. böylece bir arkadaşınız ile benzer ürünü bambaşka fiyatlardan almanız muhtemel.

Enerjik fiyatlandırma sisteminden kaçmak için göz atma geçmişini ve çerezlerinizi temizleyin, sosyal medya hesaplarınızdan çıkış yapın ve rahat mod ile alışveriş sitelerini ziyaret edin. En azından genel bir piyasa araştırması yapmış ve enerjik fiyatlandırmanın üzerinizde kullanılıp kullanılmadığını öğrenmiş olursunuz. 

Güvendiğiniz sitelerin bültenlerine aza olun:

eposta bülten

Öyle çok kullanıcı internetten alışveriş yaptığı sitelerin e-posta bültenlerine üye olmaz ancak böyle bültenlerde kullanıcılara sunulan çoğu kampanya ve indirim bulunur. Hatta birden çok e-posta adresi ile tescil olup, ansızın çok kampanyayı birleştirerek daha büyük tasarruf etmenizde muhtemel. Bedava bildiri aboneliklerini kaçırmayın.

İnternetten alışveriş sitelerinin bültenlerinin yanı sıra, ürünlerde bulunan fiyat alarmlarını da kullanabilirsiniz. Özel olarak işaretlediğiniz bir ürünü takibe alarak fiyatında bir değiştirme olduğunda ya da mahsul ile ilgili bir kampanya ya da indirim olduğunuzda size gönderilen bir e-posta ile durumdan haberdar olabilir ve büyük oranda tasarruf edebilirsiniz. 

Ödeme yöntemi kampanyalarını takip edin:

ödeme yöntemi

Banka ve kredi kartlarına yapılan özel kampanyalara artık özel çevrimiçi ödeme yöntemlerine yapılan kampanyalar da dahil oldu. Kartınızı kaydedersiniz, şu ödeme sistemine kayıt olursanız, bu usul ile öderseniz gibi öyle çok bambaşka ödeme yöntemine sunulan kampanya ve indirimleri takip ederek büyük oranda tasarruf yapmanız olası.

İndirim reklamlarına inanmadan önce araştırma yapın:

kupon kodu

Özellikle açıklanmış dönemlerde sosyal ağ ilk önce almak üzere öyle fazla bambaşka mecrada internetten satmak sitelerinin çekici reklamlarıyla karşılaşırsınız. Fakat her reklam vaadettiği fırsatı sunmuyor olabilir. Böyle bir durumda reklamda gördüğünüz ürünü bambaşka internetten alışveriş sitelerinde de aratın ve fiyat durumunu inceleyin. Gerçek bir fırsat olup olmadığını denetim edin.

İnternetten alışveriş gününüzü dürüst seçin:

alışveriş günü

İnternetten alışveriş siteleri bir takım stratejik günlerde özel indirim ve kampanyalar sunarlar. Pazartesi sıkılanlara alışveriş kuponu, haftasonu kitap okumak isteyenlere cuma indirimleri, hafta ortası fırsatı çarşamba kampanyası, ay ve gün düzenli süper indirimler gibi farklı fırsatlar karşınıza çıkabilir. bu nedenle alışveriş esnasında acele etmeden böyle fırsatları peşine düşüp takip ederek indirimleri ürünleri yakalayabilirsiniz. 

Ürün tercihlerinizi evvelden belirleyin, daha sonra alışverişe başlayın:

ürün özellikleri

Her öbür mahsul grubunda uyarı edilmesi gereken noktalar vardır oysa kullanıcı, çekici kampanyaların büyüsüne kapılarak bu noktaları gözden kaçırabiliyor. Bir kıyafetin yalnızca bedeni değil kalıbı da önemlidir, teknoloji ürünlerinin pil gücü asgari diğer özellikleri kadar önemlidir, ayakkabının suya dayanıklılığı, ekranların çözünürlük kalitesi, mutfak eşyalarının makinede yıkanması gibi pek çok farklı ayrıntısıyla uğraşma aldığınız ürünün dilekçe ömrünü doğrudan doğruya etkiler. İleride iade işlemleri ile uğraşmamak için alacağınız ürünün bütün özelliklerini detaylarıyla incelemelisiniz.

Fiyat kıyas sitelerini kullanın:

fiyat karşılaştırma

Ülkemizde de sayısı artan bir şekilde artmakta olan fiyat kıyas siteleri, aradığınız ürünü bütün alışveriş sitelerinde arıyor ve size en yerinde fiyat seçeneklerini sunuyor. Fiyat karşılaştırma siteleri sadece fiyatları yok; kampanyaları, satıcıları, ödeme avantajlarını ve hatta bir ürünün aylar içinde yaşadığı fiyat değişimlerinin istatiklerini bile gösterebiliyor.

Olmak istediğiniz ürünleri uzun süreler her tarafında sepetinizde tutup takip edin:

alışveriş sepeti

tekrar tekrar işe yaramasa bile; elde etmek istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, birkaç gün bırakın ve satıcının o ürünlere indirim ya da kampanya sunmasını bekleyin. Siz ürünü sepete eklediğiniz vakit satıcı bunu görür ve siz almadıkça, almanız için öbür fırsatlar yaratır. Yeni bir fırsat yaratmasa bile en azından kendinize öteki internetten alışveriş sitelerini analiz etmek için süre yaratmış olursunuz.

Satıcıların profil ve puanlarına dikkat edin:

kullanıcı yorumu

İnternetten alışveriş sitelerinde satılan ürünler ya sitenin kendisi kadar veya sitede yer alan bir satıcı tarafından kullanıcılara sunulur. Farklı bir satıcıdan mahsul alıyorsanız profil sayfasını ve puan durumunu incelemeden alışveriş yapmayın. Satıcı mesajlara geç mi cevap veriyor, adres veya telefon bilgisi bulunuyor mu, ürün iyi ama satıcı kaynaklı sorunlar mı var gibi o kadar çok kayda değer noktayı satıcı profil sayfasından ve kullanıcı puanlarından öğrenebilirsiniz.

Yorumlar da reklamlar gibidir, hepsine güvenmeyin:

kullanıcı yorumu

Tüm internetten alışveriş sitelerinde mahsul hakkında yapılan yorumların olduğu bir birim bulunur. Bu bölümdeki yorumlar mahsul hakkında aldatıcı bilgiler veriyor olabilir. Bazı kullanıcılar aldıkları ürünleri sebepsiz olarak övme ya da kötüleme eğilimi gösterebilirler. Hatta bir takım yorumların sahipleri ürünü bile satın almamıştır. bu nedenle bir açıklama ile ürüne güvenmeyin veya üründen soğumayın. Öbür internetten alışveriş sitelerinde bulunan aynı mahsul hakkındaki yorumları inceleyerek daha sağlıklı bilgiler elde edebilirsiniz.

Fiyat değişimlerinde geri ödeme istek edin:

fiyat değişim

Alışveriş sitelerindeki ayrı satıcıların ürünlerinde olmasa da, alışveriş sitesinin kendi namına sattığı ürünlerde yapılan fiyat değişimlerinde geri ödeme istek edebilirsiniz. Geri ödeme istek etme süresi takriben bir haftadır. Bu zaman içerisinde aldığınız üründe büyük oranda bir indirim olduysa herif hizmetleri ile iletişime geçerek laf konusu fiyat farkının size iade edilmesini sağlayabilirsiniz.

İnternetten alışveriş sitelerinin sihirsel dünyasına kapılarak alışveriş yapmadan önce anlattığımız tüyoları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Kampanya ve indirim fırsatlarını takip ederek, sabırlı olarak ve detaylı çalışmalar için zaman ayırarak alışverişiniz sırasında büyük oranda tasarruf etmeniz mümkün. 

Comments
To Top