Haber

İnternette Uçuk Fiyatla Monolit Satışına Başlandı (350 Bin TL İsteyen Bile Var)

İnternette Uçuk Fiyatla Monolit Satışına Başlandı (350 Bin TL İsteyen Bile Var)

Bir süredir sizlerle, dünyanın değişik yerlerinden monolit haberlerini paylaşıyoruz. Milyonlarca insanın dikkatini çekmeyi başaran bu gizemli yapılarla ilgili sırlar hala tamamiyle çözülememiş olsa da monolitlerle ilgili çok daha öbür bir gelişme yaşanmaya başladı. Krizi fırsata çevirmeyi başarabilen bazı kişiler, el yapımı monolit satmaya başladılar. Yani artık isterseniz, sizler de bir monolit sahibi olabilirsiniz.

Etsy isimli bir e-ticaret platformu var. Bu platform, alıştıklarımızdan azıcık daha bambaşka olarak, el işi ürünlerin satıldığı bir mecra. İşte bu platformda satmak yapmakta olan bir takım kişiler, hemen de monolit üretimine başladılar. Bir De bu el yapımı ürünlere sahip edinmek böylece da kolay değil. Çünkü satıcılar, monolitlere 10 bin dolar (takriben 80 bin TL) civarında bedel biçiyorlar.

İşte Etsy’de satışa sunulan bir monolit

Satışa çıkan monolit

Mesela “Makerbuilder” isimli bir satıcı, ABD’nin Utah eyaletinde ortaya meydana çıkan monolitin bir replikasını, takriben 65 bin TL‘ye satışa sunmuş durumda. Satıcı, replika ürünün Utah’takiyle aynı boyutlara sahip olduğunu ifade ediyor. Hem bu ürünü satın aldığınızda, onu yere gömmek için ekstra bir egzersiz yapmanıza gerek kalmıyor. Satıcı, monolitin daha alçak kısmına gerekli eklemeleri yaptığını belirtiyor.

Bu satıcıyı sizlere örnek olarak göstermemizin bir nedeni var. Makerbuilder, bu monoliti 45 bin dolara (takriben 350 bin TL) satan kişilerin de olduğunu, ancak o satıcılara inanılmaması gerektiğini söylüyor. Satıcıya kadar kendi üretimi monolit, kalite açısından orijinalinden ayrılamıyormuş. Monolit çılgınlığının nereye gideceğini bilmek mümkün yok ama böyle giderse, bir veya birkaç çılgının monolit dikmeye çalışırken hayatından olduğunu duymaya oldukça yakınız gibi görünüyor. Çünkü bu ürünü uyandırmak da taşımak da hiç basit bir iş değil. Ürünü kendi gözlerinizle de bakmak isterseniz, burada yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top