Haber

İnternette Fenomen Olan Kocaeli’deki Köpeğin Mazgalın Başında Neden Beklediği Belli Oldu

İnternette Fenomen Olan Kocaeli’deki Köpeğin Mazgalın Başında Neden Beklediği Belli Oldu

Son dönemlerin en çok paylaşılan viral içeriklerinden bir her birine, Kocaeli’nde yaşamış bir köpek. Edinilen bilgilere tarafından şirin dostumuz, günün kayıtlı bir bölümünde kentin en işlek bölgelerinden olan “Fethiye Caddesi”ne gelerek, caddedeki mazgalları izliyordu. Bir De bu aktiviteyi her gün yapan köpeğin masum bakışları, bazı vatandaşları da üzmüştü. Oysa yapılan son açıklamalar, sokaktaki dostumuz için endişelenecek bir şey olmadığını ortaya koyuyor.

Sokak köpeğini çekici yapan şey, hayvanın dakikalarca değişmez kalıp mazgalın içine bakmasıydı. Olay hem vatandaşların ayrıca de alan esnafının dikkatini çekmişti. Oysa neyse ancak dostumuzla ilgili negatif bir sorun yokmuş. Meğer o mazgallardan birkaç kere fare çıkmış ve köpek de o fareleri kovalamış. Alan esnafı, köpeğin tekrar mazgaldan fare çıkacağını düşünerek mazgallara baktığını açıklama ediyor.

İşte Kocaeli’nde aralıksız mazgallara bakan o köpek

Kocaeli'nde mazgal izleyen köpek

Bölgedeki esnaflardan bir her birine olan Taner Savder, 20-25 gün önce fazla yağmur olduğunu, mazgallardan birkaç tane farenin çıktığını söylüyor. Sokak köpeğinin de o fareleri kovaladığını söyleyen Savder, köpeğin de tekrar fare kazanç umuduyla orada beklediğini düşündüklerini söylüyor. Taner Savder, sosyal medyada lanse edilen “travma” gibi iddiaların yalan yanlış olduğunu belirtiyor.

İsmi mazgal olan köpek

Mehmet Barlas isimli bir yurttaş ise bu köpeğin pandeminin başından beri caddeye gelip gittiğini, söylüyor. Yavrusunu mazgala düşürdüğü iddialarının asılsız olduğunu ifade eden Barlas, esnafın bu köpeği fazla evvelden tanıdığını, herkesin de fazla sevdiğini belirtiyor. Barlas, köpeğin daha evvelden bir isminin olmadığını ama artık Mazgal olarak bilindiğini de sözlerine ekledi.

Comments
To Top