Haber

Intel’in en yeni 11. Nesil H-serisi çipleri, şimdiye kadarki en hızlı, ultra taşınabilir oyun dizüstü bilgisayarlarını vaat ediyor

Intel’in en yeni 11. Nesil H-serisi çipleri, şimdiye kadarki en hızlı, ultra taşınabilir oyun dizüstü bilgisayarlarını vaat ediyor

Geçen sene 11. Cins Tiger Lake işlemcilerinden oluşan ilk dalgasını piyasaya sürdükten sonradan Intel, Tiger Lake’in avantajlarını (10nm gibi) getirecek olan ilk H serisi 11. Nesil Core yongalarıyla CES 2021’de işleri bir adım öteye taşıyor. operasyon ve elden geçirilmiş Xe entegre grafik) daha da enerjik makinelere.

yine de bir sorun var: 11. Nesil H serisi yongaların birincil dalgası, zirveyi temsilci daha dinç 45W yongalar yerine 35W işlemcilerde maksimuma çıkarak bu desteğin daha aşağı ucu olacak Intel’in oyun dizüstü bilgisayar serisinin. (Şirket, yakın gelecekte daha pozitif ayrıntıya sahip olmayı taahhüt ettiği modeller üstünde çalışmaya devam ediyor.)

Dolayısıyla, yeni 35W H-serisi yongalar, paranın satın alabileceği en sağlam ve en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarında bulunan işlemciler olmayacak olsa da, oldukça güzel bir performans sunacaklar – yani daha küçük ya da daha hafif dizüstü bilgisayarlar, siklet sınıflarının ötesine geçebilir , daha ufak çekirdek sayıları ve daha az termal boşlukla bile.

Özellikle Intel, yeni i7-11375H’yi öne sürüyor – sınıfının en iyisi model Dört çekirdekli, sekiz meslek parçacıklı ve 5GHz’e değin artırılmış saat hızına sahip H35 serisi, yalnızca Intel’in geçen yılın en iyi 45W H-serisi yongasıyla eşleşen, bütün dizüstü bilgisayarlar aralarında en hızlı tek iş parçacıklı performansı sunar. Özellikle yeni modelin burada niyetlenmek için daha eksik çiğ güce sahip olduğu düşünüldüğünde güzel.

İlgili

Intel’in yeni 10. Tür çipleri, oyun dizüstü bilgisayarlarına 5,0GHz saat hızları getiriyor

Yeni çipler keza Intel Killer Wi-Fi 6 veya 6E’yi de destekleyecek, entegre Thunderbolt 4 desteği, 3.200 MHz’ye dek DDR4 bellek ve 4.266 MHz’e kadar LPDDR4 / x ve PCIe Gen 4.0’a sahiptir. Grafiklere gelince, donanım şirketleri ya zaten güzel olan entegre Xe-LP grafiklerine güvenebilecek ya da Nvidia gibi şirketlerden ek sıcacık seçenekler ekleyebilecek.

Daha da kuvvetli 11. Cins dizüstü bilgisayar yongalarının olmaması bazıları için hüsran yaratsa da Intel, bundan sonradan ne bekleyeceğini söylemeye başladı: “Bu çeyreğin sonlarında” hızlı bir şekilde satışa sunulacak 8 çekirdekli bir işlemci 5 GHz’e değin, ancak bununla ilgili teferruatlar hala güçsüz.

Yeni 11. Nesil H35 yongaları göre desteklenen birincil dizüstü bilgisayarlar Acer, Asus, MSI ve Vaio’nun modelleri de dahil elde etmek üzere CES 2021’de duyurulması bekleniyor. Intel, yılın ilk yarısında 40’tan pozitif tasarımın çıkmasını bekliyor.

Comments
To Top