Haber

Intel Tiger Lake-H Core i7-11370H İşlemci ASUS TUF Gaming Dizüstü Bilgisayarında Ortaya Çıktı

Intel Tiger Lake-H Core i7-11370H İşlemci ASUS TUF Gaming Dizüstü Bilgisayarında Ortaya Çıktı

Intel, ocak ayındaki CES 2020 etkinliği esnasında Tiger Lake ismini verdikleri mobil PC işlemci ailesini tanıtarak bilhassa dizüstü bilgisayar kullanıcılarını epeyce heyecanlandırmıştı. Yeni tür Tiger Lake işlemcilerinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenirken Güney Afrikalı bir perakende sitesinde garip bir gelişme yaşandı.

Pinnacle isimli perakende sitesi, daha önce birkaç kez ASUS’un AMD Ryzen 5000 ve NVIDIA GeForce RTX 30 serisine sahip ROG serisi dizüstü bilgisayarlarını sızdırmıştı. Benzer perakendeci dün gece sıralarında ASUS TUF Gaming ve ASUS Zenbook dizüstü bilgisayarlarının olduğu bir listeleme yaptı. Listeleme esnasında görüldüğü üzere Intel’in Tiger Lake ailesine ait işlemciler, ASUS’un yeni cins dizüstü bilgisayarlarında kullanılacak.

Bazı bilgisayarların diğer parçaları da paylaşıldı:

Intel Tiger Lake

Pinnacle tarafından yapılan listelemelerde görüldüğü üzere ASUS TUF Gaming serisine ait en düşük iki adet dizüstü bilgisayarda Intel Tiger Lake-H Core i7-11370H işlemci kullanılacak. Yapılan listelemelerde bu işlemciyi kullanacak bir öteki dizüstü bilgisayarın da ASUS Zenbook serisine ait olduğu görülüyor.

ASUS TUF Gaming serisine ait listelemelerdeki ilk modelin (ASUS TUF Gaming FXX516PM-I716512W0T) ekran kartı da yapılan listelemede belirlenmiş oldu. görünüşe göre yeni nesil Intel Tiger Lake serisi işlemciyle piyasaya sürülecek olan ASUS TUF Gaming dizüstü bilgisayarı, NVIDIA’nın en dinç ekran kartlarından biri olan GeForce RTX3060 6 GB ile donatılacak. Listelenen öteki iki dizüstü bilgisayarın ise hangi ekran kartlarına sahip olacakları bilinmiyor.

Comments
To Top