Haber

Intel, Hades Canyon oyun mini bilgisayarının devamı da dahil olmak üzere NUC serisini güncelliyor

Intel, Hades Canyon oyun mini bilgisayarının devamı da dahil olmak üzere NUC serisini güncelliyor

Intel, Next Unit of Computing (NUC) serisini 11. Cins işlemcileriyle güncelliyor ve tekrar oyun odaklı bir model içeriyor. NUC 11 Enthusiast, üçlü A oyun performansını (tam boyutlu bir masaüstüne rakip olan G / Ç’den bahsetmiyorum bile) ufak bir kasaya sığdırmayı başaran 2018’den itibaren NUC 8 Hades Kanyonunun devamı niteliğindedir.

Yenilemeye, şirketin daha önce 10. Cins işlemcilere sahip olan daha geleneksel ufak küp NUC Performance Ufak bilgisayarlarına karşın güncellemeler dahildir. Yükseltme, Wi-Fi 6 ve Intel Xe grafiklerini i5 ve i7 modellerine getiriyor. Intel ayrıca, bazıları vPro özellikli CPU’lara sahip ve hepsi 8K ekranları çalıştırabilen bir NUC Pro serisi ekledi. Hem, gelecekteki bilgisayarlara entegre edilmesi amaçlanan bir kart olan bir NUC 11 hesaplama birimi de vardır. Bu, Intel’in bu fikri birincil aklına yaptığı süre değil, ama birazdan daha fazlasını öğreneceğiz.

NUC 11 Pro bilgisayarlar birçok boyutta gelir.Daha acayip olan ise oyun sürümüdür. Fotoğraf: Intel

Kod adı” Phantom Canyon “olan NUC 11 Meraklısı, 28W dört çekirdekli i7-1165G7 (aynısı 2020 Dell XPS 13’te bulunur) ve Intel’in bilgisayar duyurusundan bir gün önce modası geçmiş bir RTX 2060 ile oyun performansı. Ayrıca, iki Thunderbolt 4 temas noktası, 2.5Gb Ethernet, göz alıcı altı USB 3.2 A Tipi bağlantı noktası ve Wi-Fi 6 dahil elde etmek üzere son nesli mükemmel kılan yığınlanmış G / Ç’yi de miktar. HDMI 2.1 eksikliği (yalnızca 2.0b) Mini DisplayPort 1.4 çıktısının eklenmesi nedeniyle biraz affedilebilir. Ve yine, bunların tümü, terbiyesizce ağır bir kitap boyutunda bir kasanın içine sığar.

Temas noktaları, güzel temas noktaları .Neredeyse güncel grafik kartı konusunda utanç verici olsa da, bilgisayar yine de elbette onur kırıcı bir pakette iyi miktarda oyun performansı sağlamalı ve Intel’in hala küçük oyun bilgisayarları üzerinde çalıştığını görmekten memnunum.

Intel’in, NUC’yi tam boyutlu performansa sahip minyatür bir oyun bilgisayarı haline getirme konusunda uzun bir geçmişi vardır. Hatta AMD ile birlikte özel Vega grafiklerini NUC 8’e yerleştirdi; bu, açık bir şekilde büro çalışanlarından fazla oyunculara hitap etmeyi ümit ediyordu ve üstüne aydınlık bir kafatası logosu yerleştirilmişti. Gerisinde, CES 2020’de, yükseltmesi kolay bir hesaplama birimine sahip bir oyun bilgisayarı olmayı hedefleyen NUC 9 Extreme’i sergiledi. Intel dışında, şu asıl değin bilgi operasyon birimleri için herhangi bir güncelleme yayınlamadı, böylece derhal sadece pahalı ve nedensiz olarak modüler bir oyun bilgisayarı.

Intel fiyat açıklamadı ve demin kullanılabilirlik, ancak SimplyNUC.com’da 1.349 $ ‘dan başlayan Phantom Canyon var. Bu, aynı sitede 1.599 dolar olan ve hem farklı bir ufak grafik kartı gerektiren NUC 9 Extreme’den daha iyi bir uzlaşma gibi görünüyor. bununla birlikte, az daha iki yıllık bir donanım için hala 1.234 dolar olan NUC 8 Hades Canyon adlı daha aracısız olarak selefi olan NUC 8 Hades Canyon’u da geride bırakıyor.

Intel, NUC bilgisayarlarda kullandığı stratejinin aynısını kullanıyor gibi görünüyor. İnsanların tam bir bilgisayar veya RAM, depolama sürücüsü ve işletim sistemi sağlamaları gereken bir kiti satın alabilecekleri geçmiş.

Comments
To Top