Haber

Instagram’ın TikTok’a Rakip Hizmeti Reels’e Ekleyeceği Yeni Özellik Ortaya Çıktı

Instagram'ın TikTok'a Rakip Hizmeti Reels'e Ekleyeceği Yeni Özellik Ortaya Çıktı

Bir kullanım araştırmacısı olan Alessandro Paluzzi, sosyal medya hesabından yeni bir görsel paylaştı. Paylaştığı görselde, popüler kısa video paylaşma uygulaması TikTok’a muhalif olarak çıkan Instagram Reels yer alıyordu.

görünürde Instagram, kısa video paylaşma hizmeti Reels’e ekleyeceği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan görsele göre kullanıcılar, Reels videolarına bambaşka kişileri etiketleyebilecekler.

Instagram Reels’e yeni özellik geliyor

instagram reels kişi etiketleme

Paluzzi’nin Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntüsüne kadar Reels videosu çeken bir kişi, bu videoyu profilindeki Reels sekmesine ilave olarak akış kısmında da paylaşabilecek. Hem akışta paylaş seçeneğinin anında aşağı da kişi etiketleme seçeneği bulunuyor.

Kişileri etiketleme özelliği, kullanıcıların videoyu çektikleri kişiyi ya da o videoyu paylaşmak istedikleri kişiyi etiketleyebilmelerini sağlayacak. Bu ve buna benzer etiketleme özelliklerini öteki dağıtılmış sosyal medya platformlarında da görmüştük. Acilen de sırada Instagram Reels bulunuyor.

Ünlü sosyal ağ yorumcusu ve danışmanı Matt Navarra’ya kadar Instagram, rakibi TikTok ile yarışabilmek için yeni özellikleri oldukça seri bir şekilde platformuna eklemeye devam ediyor. Matt Navarra’nın takipçileri de Instagram Reels’e gelecek olan bu özellik konusunda oldukça mutlu olduklarını dile getirdi.

Alessandro Paluzzi kadar paylaşılan görseldeki birey etiketleme özelliğinin kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı ya da sunulacaksa bunun ne vakit olacağı demin bilinmiyor. Instagram’ın Reels hizmetini oldukça çabuk bir şekilde güncellediği ve 1 yıl içerisinde Reels’in iyice bambaşka bir görünüşe sahip olabileceği de dile getiriliyor.

Comments
To Top