Haber

Instagram ve Messenger’a Yeni Mesajlaşma Özellikleri Geldi

Instagram ve Messenger’a Yeni Mesajlaşma Özellikleri Geldi

Facebook, son dönemde özellikle Instagram ve Facebook Messenger uygulamalarına özel bir alaka gösteriyor. Kullanıcıların en çok zaman geçirdiği platformlardan ikisi olan Instagram ve Messenger’a yeni özellikler geliyor.

Bunlardan ilki, bundan böyle kullanıcılara açılan Watch Together yani Birlikte İzle seçeneği. Bu özelliği kullanarak bir kişi IGTV, Reels, TV dizileri, filmleri ve popüler videoları hakiki zamanlı video sohbet ile birlikte izleyebilecek. 

Yeni diziler geliyor

uygulama arası görüşme

Facebook yönetimi yeni özelliklerin daha çok kullanılması nedeniyle yeni yapımlarını duyurdu. Firma, iki yeni dizi olan Post Malone’s Celebrity World Pong League ve Here for It With Avani Gregg’i de bu vesileyle açıklamış oldu.

Bu dizileri diğer insanlarla birlikte izlemek için yapılması gerekenler ise epeyce kolay. Bir mesaj odası oluşturduktan veya video sohbet başlattıktan daha sonra, ekranın sağ alt köşesindeki medya düğmesine baskın yapmak; sonrasında da TV ve Filmler seçeneğine değmek gerekiyor. Messenger uygulamasında ise Birlikte izle özelliğini seçtikten sonra TV ve Filmler seçeneğini atamak gerekiyor. Burada öyle çok bambaşka yapım yer alıyor.

Bir diğer yeni nitelik ise sohbet temaları. Böylece kullanıcılar, yaptıkları sohbetleri daha da özel hale getirebiliyor. Keza uygulamaya, K-Pop’un popüler gruplarından BTS’nin üyelerinden esinlenilmiş TinyTAN özel sohbet teması geliyor. 

Mesajlar bir süre sonradan değil olabilecek

BTS

Üçüncü nitelik ise vanish modu. Bu mod yakında gelecek ve görülmüş mesajların bir zaman sonra kaybolmasını mümkün kılacak. Bu Nedenle sohbette spontane olarak gönderilmiş mesajlar, GIF dosyaları veya öteki görsellerin boşuna sohbette yer kaplamasının da önüne geçilecek. Bunu yapmak için ise yalnızca var olan sohbeti yana kaydırmak tatmin edici olacak.

Bu nitelik şu anda ABD’de ve bazı kesin ülkelerde Messenger kullanıcılarına sunulmuş durumda. daha sonra da her iki platformda da diğer kullanıcılara açılacak. Ayrıca kullanıcılar her iki platforma gelen mesajları da tek bir yerden cevaplayabilecek. Peki sizce Facebook, yeni değişikliklerden istediği verimi alabilecek mi?

Comments
To Top