Haber

Instagram, Tüm Dünyada Reels Üzerinden Alışveriş İmkanı Sunmaya Başladı

Instagram, Tüm Dünyada Reels Üzerinden Alışveriş İmkanı Sunmaya Başladı

Dünyanın en popüler resim ve video paylaşım platformlarından bir tanesine olan Instagram, bir süredir genel yapısını farklılaştıracak olan bir alıştırma içerisinde. Çevrimiçi alışverişin ne dek kayda değer olduğunun bilincinde olan geliştiriciler, yaptıkları çalışmalarla Instagram üzerinden alışveriş yapılabilmesini muhtemel kılmaya çalışıyorlar. Şirket göre yapılan son açıklamalarda, alışveriş özelliğinin Reels üzerinden deneyimlenebileceği açıklama edildi.

Instagram göre yapılan açıklamalara tarafından dünya genelindeki bütün kullanıcılar artık Reels üzerinden alışveriş yapabilecekler. Instagram’ın yaptığı talimat sonrasında da sektörün önde gelen isimleri, paylaştıkları Reel videoları ile mahsul tanıtımı yapmaya ve kullanıcıları yönlendirmeye başladılar. Açık konuşmak icabında Instagram, bir e-ticaret platformu olmaya bundan böyle daha da yakın.

Instagram’ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

Instagram

Edinilen bilgilere tarafından kullanıcılar, bundan sonra Reels videoları içinde yer alan ürünlerle ilgili detaylı data alabilecek, o ürünleri kaydedecek, isterlerse de satın alabilecekler. Bu sayede her kullanıcı, ihtiyaç duyduğu bir ürüne derhal kavuşmuş olacak. Cüzdan düşmanı bu özelliğin, alışveriş tutkunu kullanıcıları hoşnut edeceği sugötürmez bir hakiki.

bu vesileyle Instagram, 2020 yılı platform içi alışveriş trendlerini de paylaştı. Yapılan açıklamalara tarafından kullanıcılar, nostaljik ürünlere, çekicilik ürünlerine ve bireysel bakım ürünlerine ilgi gösterdiler. Ayrıca şirket, kullanıcıların sürdürülebilir olan markalara da tartma verdiğini, değerleri ve toplumsal sorumluluğa sahip olan satıcıları desteklemeye çalıştığını söylüyor.

Comments
To Top