Haber

Instagram Lite Geri Dönüyor: Boyutu Sadece Bir Fotoğraf Kadar Olacak

Instagram Lite Geri Dönüyor: Boyutu Sadece Bir Fotoğraf Kadar Olacak

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, 2018 yılında “Instagram Lite” adında yeni bir kullanım test etmeye başlamıştı ve ilk sürümü yalnızca 573 kilobaytlık dosya boyutuna sahip olan kullanım, özellikle düşük ekipman özelliklerine sahip zeki telefonları hedefliyordu.

Instagram, geçtiğimiz mayıs ayında sürpriz bir şekilde Instagram Lite uygulamasının fişini çekmiş ve yeni bir Instagram Lite uygulaması geliştirdiklerini ifade etmişti. Bahsedilen yeni dilekçe, Hindistan’da test edilmeye başlandı.

Yeni Instagram Lite, “eski” Instagram uygulaması ile benzer bir arayüze sahip olacak

instagram lite

Yaklaşık 2 MB dosya büyüklüğüne sahip olan yeni Instagram Lite, düşük performanslı zeki telefonlarda ve daha düşük internet hızlarında daha iyi bir Instagram deneyimi sunmayı hedefliyor. Başvuru Formu, alışık olduğumuz Instagram uygulaması ile oldukça benzer bir arayüze sahip olmasına karşın bir takım önemli farklar da sunuyor.

Her şeyden önce; Instagram Lite uygulamasında Reels, Mağaza ve IGTV gibi Instagram özellikleri bulunmuyor. bu nedenle çoğunlukla birkaç sene öncesine aynı, yalnızca Instagram gönderilerinin ve Hikayeler’in bulunduğu bir başvuru formu ile karşılaşacağınızı söyleyebiliriz.

İnstagram’ın yeni “Lite” uygulamasını daha fazla ülke için ne zaman yayınlayacağı şu lahza için bilinmiyor oysa başvuru formu, çoktan 5 milyon indirmeye ulaşmış durumda. Reels, Mağaza ve IGTV olmayan bir Instagram uygulamasının ne dek alaka göreceği agnostik oysa pek fazla kullanıcı için daha performanslı bir Instagram deneyimi sunacağı bariz.

Comments
To Top