Haber

Instagram Kullanıcıları Hem Android Hem de iOS’ta Sorunlar Yaşıyor

Instagram Kullanıcıları Hem Android Hem de iOS’ta Sorunlar Yaşıyor

sosyal ağ platformları zaman zaman çeşitli nedenlerden nedeniyle erişilemez ülkü gelebiliyor. Şu dakikalarda da sosyal medya devi Instagram dünyanın pek fazla bölgesinde ciddi sorunlar yaşıyor. Instagram kullanıcıları dağıtılmış platformlar üzerinden Instagram’a ulaşamadıklarını belirtiyor.

Instagram, anlık olarak Down Detector’dan aldığımız veriye tarafından yalnızca birkaç bölge değil, dünya çapında sorun yaşıyor. azami sorun yaşanan bölgelerse Avrupa, Amerika Birleşmiş Devletleri’nin doğusu ve Brezilya olarak gözüküyor. Sorun, ülkemizde de yavaşça daha çok kullanıcıyı etkiliyor.

Sorunun nedeni henüz bilinmiyor:

instagram

Instagram’da yaşanan anlık sorunun acilen niçin kaynaklandığını bilmiyoruz ve bu konuda sosyal medya devinden de bir tanımlama demin gelmedi. Sorun hem iOS hem de Android kullanıcılarını etkilemekte. Kullanıcılar Instagram’ı silip yüklemiş olduklarını belirtseler de sorunun düzelmediğini belirtiyorlar.

Instagram’da sorun yaşamış kullanıcılar, sorundan platformdaki hikâyelerin de etkilendiğini açıklama ediyorlar. Yayınlanan onlarca şikâyete tarafından kullanıcılar son paylaşılan hikâyeleri izlemeye çalıştıkları sırada boş bir ekranla karşılaşıyorlar. Bu manâsız ekran aynı zamanda uygulamanın öteki sekmelerinde de kendisini gösterebiliyor.

Son dakikalarda başlayan ve binlerce kullanıcıyı etkileyen bu sorun sadece Down Detector’da 3.570 kullanıcı göre raporlandı. öte taraftan binlerce kullanıcı Twitter ve Reddit gibi platformlar üzerinden sorunu anlatan paylaşımlar yapıyor. Instagram’dan sorun hakkında bir izah etme geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Comments
To Top