Haber

Instagram, Guides Özelliğini Tüm Dünya ile Birlikte Türkiye’de Kullanıma Sundu

Instagram, Guides Özelliğini Tüm Dünya ile Birlikte Türkiye'de Kullanıma Sundu

Kısa zaman önce anahtar kelimeyle gönderi arama özelliğini test etmeye başlayan Instagram, Türkçeye “kılavuzlar/rehberler” olarak çevirebileceğimiz Guides özelliğini tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de kullanıma sundu.

Daha fazla içerik üreticiler göre seçim edileceği düşünülen Guides özelliği, bütün kullanıcıların erişimine açık olacak ve kullanıcılar, en sevdikleri yerleri, ürünleri ya da gönderileri Guides sekmesinde takipçileriyle paylaşarak öneride bulunabilecekler.

Instagram, Guides ile içerik üreticilere destek olmayı amaçlıyor

Instagram rehberler

Guides özelliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Instagram, içerik üreticilerin Instagram topluluğu için fazla manâlı bir ilham kaynağı olduğunu ve Guides ile içerik üreticilere destek olmayı amaçladığını belirtiyor.

Guides’in kullanıcılara ve bilhassa içerik üreticilere iki manâlı faydası bulunuyor. Kullanıcılar, takip ettikleri bir kişinin hazırlamış olduğu rehberi ziyaret ederek önerilerini keşfedebilecek. İçerik üreticiler ise takipçileri için yardımcı olacağını düşündükleri rehberler hazırlayabilecekler. Oysa Guides özelliği ile bütün kullanıcıların rehberler hazırlayabileceğini bir defa daha hatırlatalım.

Kullanıcıların Instagram profillerinde; tıpatıp Reels, IGTV ve etiketlenen gönderiler gibi ayrı bir sekmede yer alacak olan rehberler, hikayeler veya doğrudan doğruya mesaj üzerinden paylaşılabilecek. Hem ürünler ile ilgili rehberler Instagram Alışveriş sekmesinde de yer alabilecek.

Comments
To Top