Haber

Instagram, DM Kutusu Sorularla Dolanlar İçin “Sıkça Sorulan Sorular” Özelliğini Test Ediyor

Instagram, DM Kutusu Sorularla Dolanlar İçin "Sıkça Sorulan Sorular" Özelliğini Test Ediyor

Dünyanın en büyük sosyal ağ platformu olan Facebook, bununla birlikte Instagram, Messenger ve WhatsApp gibi popüler uygulamaların da çatı şirketi konumunda bulunuyor ve Facebook, özellikle Messenger, Instagram DM ve WhatsApp’ı karşılıklı bir altyapı aşağı birleştirmek için yoğun araştırmalar içerisinde.

Facebook, geçtiğimiz ayın sonlarında Instagram DM-Messenger birleştirmek özelliğini yayınlamış ve iki mesajlaşma servisini ortak altyapı aşağıda birleştirmek çalışmalarındaki en somut adımlardan biri atmıştı. Hemen yeni bir deneme çalışması daha başlatan Facebook, Messenger’ın Çoğu Kez Sorulan Sorular (SSS) özelliğini Instagram’a getirdi.

Instagram’ın Çoğu Kez Sorulan Sorular (SSS) özelliğinin arayüzü bu şekilde olacak

instagram sıkça sorulan sorular

Hemen Şimdi deneme aşamasındaki özellikle ile birlikte Instagram’daki işletmeler ve içerik üreticiler, takipçileri göre çoğu kez maruz kaldıkları sorular için sıkça sorulan sorular belirleyebilecekler ve takipçiler, sohbet penceresini açtıkları anda önceden hazırlanmış olan SSS’leri önerilen soru olarak görebilecekler. Keza Hazırlanmış Cevap özelliği doğruca yine içerik üreticileri ve işletmeler, sıklıkla gelen sorular için otomatik yanıtlar verebilecekler. 

Instagram, Sık Sık Sorulan Sorular (SSS) özelliğini şu an için sınırlı sayıda kullanıcı ile test ediyor olsa da özellik ile ilgili bütün çalışmaların tamamlanmasının gerisinde bütün içerik üreticilerin ve işletmelerin sık sık sorulan sorular belirleyebileceğini söyleyebiliriz. 

Comments
To Top