Haber

Instacart, koronavirüs aşısı yaptırmak için izin aldıklarında alışveriş yapanlara 25 dolar verecek

Instacart, koronavirüs aşısı yaptırmak için izin aldıklarında alışveriş yapanlara 25 dolar verecek

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Instacart’ın, müşteriler için market siparişlerini toplayan ve dolduran işçilerine, koronavirüs aşısı yaptırmak için yola çıktıkları süre için 25 dolarlık bir ücret vereceğini duyurdu.

1 Şubat’tan itibaren, Kuzey Amerika’da son 30 gün içinde minimum beş parti (bir veya daha fazla alıcı siparişi içerebilir) satın almış ve ayrıca bir ürün aldığını doğrulayabilen tam hizmet veren tüm Instacart müşterileri aşı uygun olacaktır. Aşıyı aldıklarında faal olarak istihdam edilen vardiyalı herif adayları ve mağaza içi müşteriler de uygun olacaktır.

Şirket, 25 doların alışveriş yapanlara alışverişten vakit ayırırken parasal destek sağlamayı amaçladığını söylüyor. Tam hizmetten alışveriş yapanlar, yiyecekleri hem bölge hem de teslim eden bağımsız yüklenicilerdir; mağazada alışveriş yapanlar ise sadece mağazada alışveriş yapan güya zamanlı Instacart çalışanlarıdır.

Şirket, çalışanlarının öncelikli aşı erişimi almasını istiyor

Instacart CEO’su Apoorva Mehta yaptığı açıklamada, şirketin “devlet kurumlarının Instacart müşterilerini aşılara erken erişimi hak eden kritik esas çalışanlar olarak tanıdığını müdafaa etmek için proaktif adımlar attığını” söyledi. Uber, DoorDash ve Lyft gibi egemen yüklenicilerine öncelikli aşı erişimi almaları için lobi yapan öteki elastik ekonomi şirketleri de katıldı.

Bağımsız yüklenici müşterileri için tıbbi faydalar sağlamayan Instacart açıkladı Çalışanlarını COVID-19 ile enfekte olmaktan korumaya çalıştığını uygulamak için birkaç teşebbüs, ancak sonuçları girift. Washington, DC başsavcısı ile Haziran ayında yapılan bir anlaşma gereğince, şirket hastalık maaşı ödeneğini, fazla bir test olmasa bile bir sağlık hizmeti sağlayıcısı kadar COVID-19 teşhisi konan herkese genişletti ve Doctor on Demand aracılığıyla bir teletıp seçeneği sağladı.

Instacart keza, COVID-19 testi pozitif çıkan biriyle yaşayan müşterilere hastalık ücreti sağlayacağını söyledi. Ancak, alışveriş yapanlar hastalık parası alma başvuru formu sürecinde gezinmenin güç olduğunu ve ödeneğin daima onaylanmadığını bildirdi.

Mart 2020’de şirket, müşterilerine yıkanabilir bir yüz maskesi ve el dezenfektanı taşıyan sağlık ve güvenlik kitleri dağıtmayı planladığını duyurdu. Başvuru ve web sitesi aracılığıyla 620.000’den fazla kitin alışveriş yapanlara teslim edildiğini söylüyor, fakat tekrar, alışveriş yapanlar kitleri edinmek için kompleks bir süreç tanımladılar. Kitler, bir grup Instacart müşterisinin şirketi daha iyi koruyucu teçhizat için sıkıştırmak için grev yaptığı sırada duyuruldu.

Haziran ayında Instacart, bahşiş bırakma uygulamasıyla ilgili bir kongre soruşturmasının duyurulmasının arkasından herif ipuçlarını işleme şeklini değiştirdiğini duyurdu. Bu, müşterinin siparişi alınıp teslim edildikten sonra müşterinin ipuçlarını iptal etmesi ya da azaltmasıdır.

Comments
To Top