Haber

İngiltere’de Kargo Tırına Saldıran Hırsızlar, 6,6 Milyon Dolarlık Apple Ürünü Çaldı

İngiltere’de Kargo Tırına Saldıran Hırsızlar, 6,6 Milyon Dolarlık Apple Ürünü Çaldı

Birleşik Krallık’ta, polisiye filmleri aratmayan bir teknolojik ürün soygunu gerçekleştirildiği açıklandı. Northamptonshire polisi kadar yapılan açıklamalara tarafından bir grup hırsız, Apple ürünleri içeren bir tıra hücum düzenleyerek 6,6 milyon dolar layık Apple ürünü ile kayıplara karıştı.

Polis tarafından aktarılan bilgilere tarafından olay, 10 Kasım Salı günü, akşam saatlerinde gerçekleşti. Apple ürünleriyle yüklü bir kargo tırı, M1 otoyolunun 18. kavşağında bir grup hırsız göre saldırıya uğradı ve tırın sürücüsü ile emniyet görevlisini rehin alan hırsızlar, tırı gitmesi gerekenden diğer bir konuma götürdü.

Polis, çalınan Apple ürünlerini bulabilmek için yerinde fiyatlı Apple ürün satışlarını peşine düşüp takip ediyor

apple

Apple ürünlerinin bulunduğu tır, polis ekipleri kadar Leicestershire’da bulundu. Yapılan açıklamalara kadar hırsızlar, çaldıkları 48 palet Apple ürününü burada diğer bir araca yükleyerek olay yerinden kaçtı ve kayıplara karıştı. Güvenlik görevlisi ve tırın sürücüsü ise kargo tırında bırakıldı.

Northamptonshire polisi hemen şimdi hırsızların izini bulabilmiş değil. Polis, hırsızların peşine düşmek yerine çalınan Apple ürünlerinin peşine düşmüş durumda ve olması gerekenden yerinde fiyata satılan Apple ürünleri polisin yakın takibinde bulunuyor.

Comments
To Top