Haber

IMDb Verilerine Göre 2020’nin En İyi 10 Dizisi

IMDb Verilerine Göre 2020'nin En İyi 10 Dizisi

Dünyanın en meşhur film ve dizi veritabanı IMDb, 2020’nin sonlarına geldiğimiz bu günlerde bu seneye damga vurmuş 10 diziyi listeledi. Kullanıcıların oylarıyla belirlenen bu diziler, 2020’ye adeta damga vurdular. Eğer aralarında izlemediğiniz diziler varsa, kesinlikle izlemenizi öneriyoruz. sırası gelmişken unutmadan söyleyelim; listede bulunan tüm diziler bu sene birincil veya yeni bir sezonuyla karşımıza çıkmış diziler arasında yer alıyor. 

IMDb verilerine tarafından 2020’nin en iyi 10 dizisi

The Crown

IMDb: 8,7 Sezon sayısı: 4 Platform / Kanal: Netflix

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth‘in evliliği ve tahta geçtikten sonraki 10 yıllık bir dönemi anlatan The Crown dizisi, İngiltere’nin II. Elizabeth’in gençliği ve Winston Churcill‘li yıllarını anlatıyor. Matt Smith, John Lithgow, Victoria Hamilton gibi sağlam bir oyuncu kadrosuna sahip dizi ülkemizde Netflix‘te izlenebilir.

The Witcher

IMDb: 8,2 Sezon sayısı: 1 Platform / Kanal: Netflix

CD Projekt RED’in oyunlaştırarak bütün dünyada büyük bir hayran kitlesi oluşmasını sağladığı The Witcher‘ın Netflix dizisi, 2020’ye damga vuran dizilerden biri oldu. Geralt’ın maceralarını izlediğimiz dizi, özellikle aksiyon sahneleriyle beğeni kazandı.

Westworld

IMDb: 8,7 Sezon sayısı: 3 Platform / Kanal: HBO

HBO’nun yapay akıl temalı dizisi Westworld, yayınlandığı ilk günden beri çok konuşulmaya devam ediyor. Barbar batı temalı dizide suni zekalarla dolu olan bir ziyafet parkında robotların kendini geliştirmesine şahit oluyoruz.

The Umbrella Academy

IMDb: 8,0 Sezon sayısı: 2 Platform / Kanal: Netflix

Ufak yaşta bir araya getirilen her biri birbirinden kabiliyetli süper kahraman kardeşlerin hikayesini anlatan The Umbrella Academy; Ellen Page, Tom Hopper gibi başarılı oyunculara konut sahipliği yapıyor.

The Queen’s Gambit

IMDb: 8,7 Sezon sayısı: 1 Platform / Kanal: Netflix

Netflix’in son dönemde meydana çıkan ve büyük ses getiren dizisi The Queen’s Gambit, satranca karşısında allah vergisi kabiliyetli Beth’in kralların oyununda zirveye ulaşmasını işliyor. Bu süreçte rahatlatıcı ilaç ve alkole bağımlı olan Beth’in tüm yolculuğu benzi atmış açıp kapayıncaya değin geçip gidiyor.

The Mandalorian

IMDb: 8,7 Sezon sayısı: 2 Platform / Kanal: Disney+

Küçük yaşta ailesini kaybeden ve Mandalorianlar tarafından yetiştirilen bir adamın hikayesini anlatan The Mandalorian, Star Wars evreninde geçen hikayesiyle kendine çok sağlam bir hayran kitlesi elde etti. Dizinin ikinci sezonunun acilen devam etmekte olduğunu hatırlatalım.

Ozark

IMDb: 8,4 Sezon sayısı: 3 Platform / Kanal: Netflix

Bir yatırım bankacısı babanın kara para temize çıkartma için yaptığı şeyleri ve bu süreçte ailesiyle yaşadığı sorunları görme şansına eriştiğimiz Ozark, gamlı tarzıyla Netflix’in sevilen dizileri arasında yer alıyor.

Dark

IMDb: 8,8 Sezon sayısı: 3 Platform / Kanal: Netflix

Geldik Netflix’in en şaşırtan dizisine. Süre yolculuğu içerisinde son derece karışık bir evreni bizlerle buluşturan Dark, 2020’de de fazla artı konuşuldu ve beğeni kazandı.

La Casa de Papel

IMDb: 8,4 Sezon sayısı: 2 Platform / Kanal: Netflix

En ince ayrıntısına değin düşünülmüş geniş çaplı kabahat dizilerini seviyorsanız La Casa de Papel‘i elbette biliyorsunuzdur. Dizide ikonikleşen karakterlerle birlikte bir soygunun içerisine adım atacaksınız.

The Boys

IMDb: 8,7 Sezon sayısı: 2 Platform / Kanal: Amazon Prime

Daha önce öyle çok süper kahraman temalı dizi izledik, fakat The Boys bunların hiçbirine benzemiyor. Süper kahramanların çok da iyi olmadığı bir ortamda geçen dizi, kanunu koruyanların eski kötülerden oluşan bir grup olduğu, süper kahramanların ise diğer planlar yaptıkları bir evreni bizlerle buluşturuyor.

Comments
To Top