Haber

IMDb Puanlarına Göre Gelmiş Geçmiş En Kötü 10 Zombi Filmi

IMDb Puanlarına Göre Gelmiş Geçmiş En Kötü 10 Zombi Filmi

Korku, gerilim ve hatta komedi… Hangi cins olursa olsun zombiler, uzun zamandır sinema dünyasında kendilerine sağlam bir yer edinmiş durumda. Popüler kültürün vazgeçilmez öğesi hâline gelen zombileri sinemada dağlamak oldukça kuvvet. Zira her yıl çıkan çoğu zombi filmi ne eyvah ama istediği başarıyı yakalayamıyor. Bu filmlerin birçok üçüncü sınıf olarak değerlendiriliyor.

Bunun sebeplerinden biri ise artık izleyicilerin, oyuncuların veya okurların zombi temasıyla ilgili yapılabilecek az daha her şeye tanık olmaları. Koşul böyle olunca kaliteli bir zombi filmi yapmak oldukça zorunlu olabiliyor. Hazırsanız aslında de nitelikli zombi filmi üretim işini başaramamış en fena zombi filmlerine yakından bir göz atalım.

IMDb puanlarına göre yerden yere vurulan en kötü 10 zombi filmi:

Automaton Transfusion Day of the Dead: Bloodline Return of the Living Dead: Rave to the Grave Zombie Lake Teenage Zombies The Quick and the Undead Oasis of the Zombies Zombie Nightmare The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!? House of the Dead

Automaton Transfusion

en kötü zombi filmleri Automaton Transfusion

Çıkış yılı: 2006 IMDb puanı: 3,7 Yönetmen: Steven C. Miller

2006 yılında meydana çıkan Indie zombi filmi Automaton Transfusion, gerçekten bir B-Rated filme göre iyi başlıyor. Üç gencin zombilerle karşılaşmasını ve hayatta kalmaya çalışmasını anlatan bu filmin ise başlıca bu puanı almasının sebebi devamlılık hataları ve kötü kamera teknikleri. Devamlılığın sıfır olduğu bu filme üstelik fena çekimler ve berbat zombi klişeleri eklenince ortaya 3,7 puanlık bir film çıkıyor.

Day of the Dead: Bloodline

Çıkış yılı: 2017 IMDb puanı: 3,4 Yönetmen: Hector Hernandez Vicens

Day of the Dead: Bloodline sahiden zombi filmlerinde izlemesi neşeli olan bir konuya sahip. Yeryüzünde zombi salgını baş gösterirken, yeraltında sağ kalanlar bu salgınla savaşmak için tedavi yolları arıyorlar. Hem bu film gelmiş geçmiş en iyi zombi filmlerinden biri sayılan Day of the Dead (1985) filminin her yerde çekimi.

Ama kötü oyunculuk, klişeler ve kötü çekimler bir araya gelince tekrar sonuç facia oluyor. Bunların yanı sıra Day of the Dead: Bloodline gişelerde de yıkım yaşamış bir film. 10 milyon dolar bütçeyle çekilen film yalnızca 750 bin dolar kazanarak yalnızca izleyenlerin değil yapımcılarının da epey bir canını sıkmış.

Return of the Living Dead: Rave to the Grave

en kötü zombi filmleri

Çıkış yılı: 2005 IMDb puanı: 3,3 Yönetmen: Ellory Elkayem

Tekrar 1985 yapımı efsane bir zombi filmi serisi olan Return of the Living Dead’in son filmi olan Rave to the Grave, gerçekten fena olması beklenen bir film. Her ne değin birincil film mükemmel olsa da süratli daha sonradan fena filmleriyle popüler oldu ve gerçekten izleyenler bundan böyle yeni filmlerin daha ne değin kötü olabileceğini bakmak için izliyorlar. Filmde ise birkaç üniversite öğrencisinin bir uyuşturucu geliştirerek kampüste bunu satması ve bu uyuşturucunun insanları zombiye dönüştürmesi konusu işleniyor.

Zombie Lake

Çıkış yılı: 1981 IMDb puanı: 3,1 Yönetmen: Jean Rollin

Zombi filmi dünyasının kötülüğüyle ünlü olan yapımı Zombie Lake, İkinci Dünya Savaşı esnasında Fransa’da ölmüş ve bir göle atılmış Alman askerlerini zombiler olarak karşımıza çıkarıyor. Filmin en fazla dalga geçilen noktalarından biri ise oyunculara yapılan çok fena zombi makyajları. Bu makyajlar kötü olmakla kalmıyor hem suya da epeyce dayanıksızlar. Göl sularının içinde bekleyen askerlerin yüzünden akan makyajlar ortaya oldukça gülünç görüntüler çıkarıyor.

Teenage Zombies

Çıkış yılı: 1959 IMDb puanı: 3,0 Yönetmen: Jerry Warren

İyi filmlerin olduğu değin B-Rated olarak adlandırılan kötü filmlerin de büyükçe bir hayran kitlesi bulunuyor. Hatta birçok zaman bu kitle için filmler özellikle fena yapılıyor. Teenage Zombies filmi de B-Rated film hayranlarının gözde zombi filmlerinden biri.

Çılgın bir bilim insanı ile bir adaya sıkışıp kalan gençleri konu bölge bu komedi filminde, bilim insanımız adada evcil gorili ve zombi kölesi ile yaşıyor. Epeyce absürt konuya ve diyaloglara sahip olan Teenage Zombies, eğer canınızın sıkılmasını istiyorsanız tam size göre bir film.

The Quick and the Undead

Çıkış yılı: 2006 IMDb puanı: 2,7 Yönetmen: Gerald Nott

Clint Eastwood’un efsane Western filmlerinden ilham alan bu film, gerçekten kötü IMDb puanına tarafından oldukça karmakarışık geri dönüşler alıyor. Film 2,7 puana sahip olmasına rağmen berbat olarak nitelendirilmiyor. Fakat hâliyle iyi olarak da nitelendirilmiyor. Filmin ismi ise popüler Western filmi The Quick and the Dead (Hızlı ve Ölü) filminden esinlenilmiş.

Filmin hikâyesi ise aslında oldukça göz alıcı. Yakın bir gelecekte geçen filmde dünya bundan böyle zombiler göre ele geçirilmiş durumda. Hükümet ise bu zombileri avlayan kovboy tarzı ödül avcılarına ödüller veriyor. Lakin bu hikâye her ne dek iyi olsa da fena oyunculuk ve çekimler ile birleşince ortaya sahiden ne olduğu belirli olmayan bir zorluk çıkıyor.

Oasis of the Zombies

Çıkış yılı: 1982 IMDb puanı: 2,6 Yönetmen: Jesus Franco

Bir diğer Fransız zombi filmi olan Oasis of the Zombies, yeniden Zombie Lake filmine aynı olarak zombi Nazileri konu ediniyor. Naziler tarafından İkinci Dünya Savaşı sırasında gömülen hazineyi bulmak isteyen bir grup genç, bu hazineyi koruyan zombi Naziler ile karşısında karşıya geliyor.

Filmin yönetmeni Jesus Franco ise Fransa’nın B-Rated film sektöründe epeyce bilinen bir ad olarak karşımıza çıkıyor. Eğer fena filmleri seven bir arkadaşınız varsa fiilen içten söyleyip söylemediğini kavramak için ona bu filmi gösterebilirsiniz.

Zombie Nightmare

imdb puanlarına göre en kötü zombi filmleri

Çıkış yılı: 1987 IMDb puanı: 2,5 Yönetmen: Jack Bravman

Ayrıca fantezi ayrıca de nefret türünde olan Zombie Nightmare, yeniden garip bir konuyu işlerken işleri batırmış filmlerden biri. Filmde başrol olarak bir zombinin ta kendisini izliyoruz. Bir ergen çetesi tarafından öldürülen başrolümüz, bir voodoo rahibesi kadar hayata geri döndürülüyor ve intikam peşine düşüyor. Zombie Nightmare o kadar berbat sahnelere sahip ki izleyenler gülmekten kendini alamıyor.

The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

eski zombi filmleri

Çıkış yılı: 1964 IMDb puanı: 2,3 Yönetmen:  Ray Dennis Steckler

Bu filmin konusu, uzun ismi değin garip ve filmin kendisi yine uzun ismi değin can sıkıcı. Jerry isimli bir adam hakkında olan bu film, Jerry’nin karnavalda tanıştığı bir striptizciye aşık olmasını anlatıyor. Bu striptizcinin kız kardeşi ise bir müneccim ve Jerry’yi nedendir bilinmez zombiye dönüştürüyor. Zombiye dönüşen Jerry ise önüne gelen herkesi öldürüyor. Yalnızca zombi filmi kategorisinde değil sinema tarihinin en kötü filmlerinden biri olarak değerlendirilen bu filmin gerçekten ne anlatmaya çalıştığı hiçbir süre anlaşılamıyor.

En kötü zombi filmi: House Of The Dead

Çıkış yılı: 2003 IMDb puanı: 2,0 Yönetmen: Uwe Boll

Uwe Boll, ABD sinema sektörünün B-Rated filmler denilince birincil akla gelen isimlerinden biri. Kendisi bizleri şaşırtmıyor ve gelmiş geçmiş en kötü zombi filmini yapmayı başarıyor. The House of the Dead isimli arcade video oyun serisinin uyarlaması olan bu filmde, zombiler tarafından ele geçirilmiş bir adaya yolculuk eden üniversite öğrencilerini yaşadıkları anlatılıyor.

House of the Dead, kategorisinde IMDb kadar “ultimate low” yani en fena olarak adlandırılıyor ve kendisini IMDb’de oylayan izleyicilerin neredeyse hepsinden yalnızca 1 puan alıyor. Filmin yönetmeni Uwe Boll ise öteki video oyunlarından uyarladığı BloodRayne ve In the Name of the King gibi öteki rezalet filmleriyle de tanınıyor.

IMDb puanlarına tarafından gelmiş geçmiş en fena zombi filmi başlıklarını sıraladığımız listemizin sonuna geldik. Bu filmlerden bazıları olduka klişe konuları işlerken, bazıları ise gerçekte oldukça acayip konular ile karşımıza çıkıyor. Ama az kalsın filmlerin hepsi kötü oyunculuk, berbat çekimler ve kötü kurgunun kurbanı oluyor. Sizler de en beğenmediğiniz filmleri bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top