Haber

iFixit, PlayStation 5’i ve DualSense’i Parçalarına Ayırdı Video

iFixit, PlayStation 5'i ve DualSense'i Parçalarına Ayırdı Video

Japonya kökenli teknoloji şirketi Sony, geçtiğimiz ay içerisinde yeni cins oyun konsolu PlayStation 5’i piyasaya sürmüştü. Şirket, yeni oyun konsolunu piyasaya sürmeden önce bir video yayınlamıştı ve bu videoda PlayStation 5 oyun konsolunu parçalarına ayırmıştı. Bunun amacı konsolun içeriğini meraklılarına kullanmak ve dahili SSD’nin nasıl takılabileceği hakkında data vermekti.

Şüphesiz bu tamirle ilgili farklı alanlara yönlendirilmiş sitelerinin oyun konsolunu parçalamasına engel olmadı ve çevrimiçi tamir kılavuzları da yayınlayan iFixit, PlayStation 5’in tüm parçalarını söktü. Tüm parçaları tek tek ayıran iFixit, aynı zamanda bu işlemi canlı yayında paylaştı ve daha sonrasında sitelerinde yayınladıkları makalede konsolun tamir edilebilirlik skorunu verdi.

İşte iFixit kadar yayınlanan naklen yayın:

Dış kasayı gövdeden adamakıllı ayıran iFixit; fan, metal kasa, dahili SSD kapağı ve bunların haricen kalan ne dek parça varsa birbirinden ayırdı. iFixit, denetleme cihazını da es geçmedi ve onu da parçalarına ayırdı.

PS5 kontrol cihazı

iFixit’in PlayStation 5 için verdiği tamir edilebilirlik puanı ise 10 üzerinden 7 oldu. Dış parçaların herhangi bir makine olmadan çıkarılıp takılabileceğini bildiren iFixit, konsol içerisinde bulunan toz bölmeleri bir uçtan bir uca toz giderme işleminin de fazlasıyla kolay olduğunu açıkladı. Konsolun olumsuz yanlarından biri ise yazılım kilitleri oldu. Optik şoför fiziksel olarak kolayca değiştirilse de yazılım kilitleri nedeniyle bu işlemin azıcık daha zorlama hale gerçekleştiği belirtildi.

Comments
To Top