Haber

İddiaya Göre OnePlus Watch, Google’ın Wear OS Platformunu Kullanmayacak

İddiaya Göre OnePlus Watch, Google'ın Wear OS Platformunu Kullanmayacak

Bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü OnePlus Nord modeliyle tekrardan orta sınıf zeki telefonlar üretmeye başlayan Çinli teknoloji firması OnePlus, bir yanlamasına da öteki sektörlerde varlık göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda OnePlus TV ve OnePlus Buds ile teknolojinin bambaşka alanlarında varlık bildiren Çinli üretici, yakın zamanda akıllı saat sektörüne de giriş yapmayı planlıyor.

OnePlus Watch adıyla daha önceleri de karşımıza meydana çıkan zeki saatin, Google’ın Wear OS işletim sistemini çalıştıracağı söyleniyordu. Sızıntılarla ünlü Alman blog yazarı Max Jambora göreyse OnePlus Watch, Google’ın giyilebilir cihazlar için planlanmış Wear işletim sistemini kullanmayacak.

OnePlus, zeki saatinde kendi özel işletim sistemini tercih edebilir:

OnePlus Watch

Bilhassa Çin merkezli firmalar elde etmek üzere çoğu imalatçı, akıllı saatlerini daha iyi teftiş edebilecekleri özel işletim sistemleriyle piyasaya sürdükleri için bu haber o kadar de şaşılacak olmadı. Bu noktada OnePlus’ın da aynı bir yol izleyeceğini ve akıllı saatini kendi kayıtlı işletim sistemiyle birlikte piyasaya süreceğini varsayabiliriz.

öte taraftan OnuPlus Watch’un Wear OS işletim sistemine sahip olmaması, saatin akıllı telefonlarla ya da Android ekosistemiyle düzenli bir şekilde çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Bir diğer deyişle OnePlus Watch sahipleri, cihazlarını akıllı saatleriyle eşleştirip uyumlu bir şekilde kullanmaya devam edecekler. Ancak meslek başvuru tarafına geldiğinde, OnePlus’ın burada nasıl bir yol izleyeceğini defalarca birlikte göreceğiz.

OnePlus’ın büyük ilgi uyandıran yeni akıllı saatini ne süre piyasaya süreceğini belirsizliğini koruyor. Önceki iddialar, akıllı saatin OnePlus 8T serisinin yanına piyasaya sürülebileceğini öne sürüyordu fakat tahmin edebileceğiniz üzere bu iddialar da yalan yanlış çıktı. Yeni tahminler, zeki saatin önümüzdeki yılın ilk aylarında tanıtılacak OnePlus 9 serisiyle birlikte duyurulması yönünde.

Comments
To Top