Haber

Ibrahimovic, EA Sports’un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Ibrahimovic, EA Sports'un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Futbol severlerin severek oynadığı FIFA serisi ekim ayında yeni oyununa kavuştu. FIFA 21, bu sene de oyunculara yeni ve gelişmiş mekanikler vadediyordu. Ama bugün EA Sports’un geliştiriciliğini ve yayıncılığını üstlendiği oyun serisinin son oyunu, futbolun en bilindik isimleri kadar gündeme getirildi.

Günümüzde İtalyan futbol takımı AC Milan’da forma giyen Zlatan Ibrahimović, Twitter üzerinden FIFA’yı eleştiren bir paylaşımda bulundu. Zlatan, paylaştığı Tweette “EA Sports’a oyunda yüzümü ve ismimi kullanması için kim izin verdi? FIFPro mu?” ifadesine yer verdi ve şikâyetini dile getirdi.

“Araştırma vakti geldi”:

ibrahimovic ea sports

Zlatan, Tweetine “FIFPro’nun bir üyesi olduğumu hatırlamıyorum ve eğer öyleysem ilginç bir hamleyle bilgim dıştan oraya yerleştirildi. Elbette FIFAcom veya FIFPro’ya beni kullanarak para kazanmaları için izin vermedim.” biçiminde devam etti. Zlatan, bu Tweetin altına yaptığı eklemede şu ifadeleri kullandı:

“Birileri ismim ve yüzüm üzerinden herhangi bir uzlaşma olmadan bütün bu yıllar baştan başa para kazandı. Araştırma vakti geldi.”

Yıldız oyuncunun paylaştığı Tweete bir Tottenham’da oynayan bir başka yıldız ad Gareth Bale de yanıt verdi. Zlatan’a desteğini dobra dobra bildiren Gareth Bale, paylaştığı Tweette “İlginç… FIFPro da ne?” ifadesine ve #TimeToInvestigate (Araştırma vakti) etiketine yer verdi.

Milan ve Inter, EA Sports’la anlaşmıştı:

ibrahimovic fifa

Bu yılın başlarında EA Sports, AC Milan ve Inter ile birkaç yılı kapsayan bir anlaşma imzaladığını açıklamıştı. İmzalanan anlaşma dahilinde İtalyan devleri özel olarak FIFA 21’de yer alacaktı. Bu da AC Milan ve Inter takımlarındaki oyuncuların, eğitim sahalarının ve stadyumlarının kullanılabileceği anlamına geliyordu.

Tabii uzlaşma kapsamında kullanılabilecek oyuncular aralarında olasılıkla Zlatan Ibrahimović de yer alıyordu. yine de Zlatan’ın paylaştığı Tweete bakacak olursak anlaşmaya rağmen kendisinin öyle de mutlu olmadığını görebiliriz. Bakalım Gerath ve Zlatan’ın birincil adımını attığı bu durum gelecekte nereye varacak.

Comments
To Top