Haber

IBM’in Tamamen Ücretsiz Dijital Eğitim Platformu Open P-Tech’e Türkçe Dil Desteği Geldi

IBM'in Tamamen Ücretsiz Dijital Eğitim Platformu Open P-Tech'e Türkçe Dil Desteği Geldi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan IBM, ücretsiz dijital eğitim platformu Open P-Tech’i geçtiğimiz nisan ayında Türkiye’de kullanıma sunmuştu. COVID-19 önlemlerinin en sıkı olduğu dönemde gençlerin ve eğitimcilerin öbür alanlarda yeni beceriler kazanmalarını amaçlayan IBM, Open P-Tech ile ilgili yeni bir duyuru gerçekleştirdi.

IBM kadar yapılan yeni duyuruya göre Open P-Tech ücretsiz dijital eğitim platformuna Türkçe dil desteği de eklenmiş durumda. IBM, Türkçe dil desteği ile daha pozitif kişiye siber emniyet, suni akıl ve bulut bilişim gibi gelecekte önemi daha da fazla artacak alanlarda eğitim verebilmeyi hedefliyor.

IBM Open P-Tech artık Türkçe kullanılabiliyor

open p-tech

IBM, söz konusu bildiri esnasında Dünya Ekonomik Forumu’nun hazırladığı İşin Geleceği Raporu’nun 2022 yılında bütün işlerin yüzde 42’si önemli ölçüde metamorfoz geçireceğini ve çözümlemeli veya tasarım odaklı düşünme gibi yeni beceriler ile kompleks sorun çözme gibi teknik olmayan becerilerin öne çıkacağını gösterdiğini hatırlattı.

IBM’in açıklamasına tarafından Open P-Tech, katılımcıları bilişim teknolojileri ile tanıştırmanın yanı sıra tasarım odaklı düşünme, atiklik gibi profesyonel beceriler konusunda da eğitimler veriyor. Ayrıca açıklamalara kadar bu eğitimler, “yeni yaka meslekler” olarak adlandırılan dürüst becerilere sahip olmanın; belirtilmiş bir diplomaya sahip olmaktan daha önemli olduğu meslek kollarını da kapsıyor.

2020 itibarıyla hayata geçtiği için nispeten yeni bir platform olduğunu söyleyebileceğimiz IBM Open P-Tech; Türkiye dahil tüm dünyada bedava olarak kullanılabilir olması, öğrencilere eğitimlerini tamamladıklarını gösteren bütün dünyada tanınan bir rozet sunması kolay oturum açma ve öbür eğitim içeriklerinden de kullanım olanağı sağlaması ile bilişim teknolojileri konusunda eğitime ayıracak tatmin edici zamanı ya da bedensel gücü olmayanlar için iyi bir alternatif oluşturuyor. Tamamen ücretsiz olan Open P-Tech’e buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top