Haber

İBB, İstanbul’da Bugün Bulaşıcı Hastalıktan Hayatını Kaybeden Kişi Sayısını Açıkladı

İBB, İstanbul'da Bugün Bulaşıcı Hastalıktan Hayatını Kaybeden Kişi Sayısını Açıkladı

Şu sıralar bütün dünyada fazla sert bir şekilde ikinci dalgası yaşanan COVID-19 pandemisiyle ilgili İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’ndan yeni bir tanımlama geldi. İstanbul’da bugün salgın hastalıklar sebebiyle kaç kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı, bugün İstanbul’da 199 kişinin bulaşıcı hastalıklar sebebiyle ölüm ettiğini duyurdu. Dün de 188 kişinin bulaşıcı rahatsızlık sebebiyle ölüm ettiğini duyuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bugün İstanbul’da hayatını kaybeden toplam kişi sayısının ise 434 olduğunu bildirdi. 

Sağlık Durumu Bakanlığı verilerine kadar ne kavrayış geliyor?

İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nın bildirisi, Sağlık Durumu Bakanlığı’nın açıklamalarıyla tamamiyle örtüşmüyor. İBB, bulaşıcı hastalıklar olarak bir veri sunmuş olsa da bu hastaların koskocoman bir kısmının COVID-19 kaynaklı olduğu düşünülüyor. Sağlık Durumu Bakanlığı‘nın bugün açıkladığı verilere baktığımızda ise Türkiye genelinde 193 kişinin COVID-19 kaynaklı ölüm ettiği yer alıyor. Bu noktada ise iki tarafın verileri birbiriyle çakışmış oluyor. 

2.12.2020 Covid-19 Veri

Sağlık Bakanlığı; geçtiğimiz günlerde yalnızca hasta sayılarını yok, COVID-19 saptama edilmiş bütün vakaları açıklayacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın arkasından Türkiye’nin COVID-19 konusunda fiilen fazla daha yüksek bir tehlike seviyesinde olduğunu görmüştük. Bakanlığın bugün açıkladığı verilerde ise 31 bin 923 yeni vaka bulunuyor. Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Bugün saptama edilen 6.690 yeni hastamız var. Mevsim şartları nedeniyle kapalı ortamların kullanımı arttı. Artan aktif hasta sayısını eksilmek için topluluk, kapalı ve yeterince havalandırılmayan ortamlardan uzaktan durmalıyız” ifadelerini kullandı. 

Fahrettin Koca COVID-19

Comments
To Top