Haber

İBB ile Netflix’in Eğlenceli ‘Bir Başkadır’ Atışması: 24 No’lu Hat Gerçek Değil

İBB ile Netflix'in Eğlenceli 'Bir Başkadır' Atışması: 24 No'lu Hat Gerçek Değil

Yayınlandığı birincil gün itibarıyla sosyal medyanın trendlerinden bir parça başına olmayı başaran, Netflix’in yeni dizilerinden “Bir Başkadır“a İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil oldu. Belediyenin devlete ait Twitter hesabından yapılan paylaşımda, dizide sık sık görülen 24 numaralı otobüs hattının gerçekte var olmadığı ifade edildi. Netflix’e bir de gönderme yapan belediye, dizinin fenomen repliklerinden biriyle net bir cevap aldı.

Bir Başkadır dizisinde 24 nolu bir otobüs kullanıyor. Bu otobüs, Beykoz ile Mecidiyeköy arasında çalışıyor. Oysa böyle bir şey sahiden değil. İşte bu fırsatı kaçırmayan İBB, “Merak edenlere; otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor.” cümlesini kurarak, MOBİETT yoluyla hatların öğrenilebileceğini söyledi. Zaten sıklıkla paylaşım yapan Netflix Türkiye de atılan bu tweeti, Meryem’in “Olmadı aşağı yoldan minibüse binerim.” cümlesiyle yanıtladı.

İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin o paylaşımı

İBB Twitter paylaşımı

Hikaye Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit’in başrol olduğu dizi, öbür hayatlara sahip olan insanların hikayelerinin kesişmesini anlatıyor. Dizinin PR çalışmaları bugüne kadar pozitif ayrıntılı yapılmamış olsa da Bir Başkadır, Netflix’te yayınlandığı günden beri fenomen haline geldi. Twitter Türkiye’nin trendlerinden düşmek bilmeyen dizi, fazlasıyla da beğenildi. 

Comments
To Top