Haber

Hyundai, Robotik Şirketi Boston Dynamics’i 921 Milyon Dolar’a Satın Aldı

Hyundai, Robotik Şirketi Boston Dynamics'i 921 Milyon Dolar'a Satın Aldı

The Korea Economic Daily göre aktarılan bilgilere göre Güney Koreli araba üreticisi Hyundai, dünyanın en meşhur robotik şirketlerinden biri olan Boston Dynamics’i 921 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Boston Dynamics, daha fazla bir sosyal ağ virali olan robot köpek Spot ile biliniyor olsa da Handle ve Atlas adlı lojistikte kullanılmak üzere tasarlanmış endüstriyel robotları da bulunuyor. Muhtemelen bu iki robot, Hyundai için Spot’tan daha önemli yardımcılar ve projeler olacak.

Hyundai’ın Boston Dynamics’i satın alması, otonom otomobillerin geliştirilme sürecini hızlandırabilir

spot

Hyundai, henüz laf konusu satın alma ile ilgili açıklama taleplerine cevap vermiş değil. bununla birlikte Hyundai’nin yeni başkanı Chung Euisun, ekim ayında göreve gelmesinden kısa bir süre daha sonra şirketin Boston Dynamics’i satın alacağı söylentileri dolaşmaya başlamıştı.

Az Önce Hyundai’nin Boston Dynamics’cilt nasıl faydalanacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi şirketin endüstriyel robotlar üstünde yoğunlaşması mümkün olabileceği gibi robot köpek Spot’ta bulunan otonom teknolojilerin otomobillerde kullanılmak üzere geliştirilmesi de muhtemel.

Comments
To Top