Haber

Hyundai, İddialı Özellikler Sunan Modüler Elektrikli Araç Platformunu Tanıttı

Hyundai, İddialı Özellikler Sunan Modüler Elektrikli Araç Platformunu Tanıttı

Hyundai, Kia ve Genesis markalarının çatı şirketi olan Hyundai Motor Group, yeni elektrikli araç platformu Electric – Global Modular Platform’u (E-GMP) resmi olarak duyurdu. 2021 itibarıyla HMG çatısı aşağıda üretilen otomobillerde kullanılmaya başlanacak olan platform, 2025 yılına kadar 23 öbür otomobilde kendine yer bulacak ve 2025’e dek E-GMP’li araçların toplam satışının 1 milyona ulaşması bekleniyor.

Hyundai Motor Group’un açıklamalarıan göre E-GMP, sedanlardan crossover araçlara ve SUV’lere kadarpek fazla ayrı araç tipinde kullanılabilecek elastik, geliştirilebilir bir mimariye sahip. Daha da önemlisi E-GMP, ayrıca esas akım modellerde keza de özel üretim yüksek performanslı modellerde kullanılabilecek.

Hyundai E-GMP kullanan tüm araçlar teoride 0’dan 100 km/s hıza 3,5 saniyenin aşağı çıkabilecek

e-gmp

E-GMP’nin modüler, standart ve geniş ayrıntılı olması için üzerinde çok artı çalıştıklarını açıklayan Hyundai, en azından teoride elektrikli vasıta geliştirme sürecini ve maliyetlerini azaltacağının öngörüldüğünü ifade etti. Planın “çok iyi sürüş ve doğaüstü verimlilik” olduğunu açıklayan Hyundai, yeni platform baştan sona şoför ve yolcular için daha geniş bir iç mekan sunmanın mümkün olacağını belirtti.

Yeni Hyundai E-GMP’ye sahip olan otomobillerin sahip olacağı özellikler arasında;

WLTP ile tek çok miktar ile 500 kilometrenin üzerinde menzil, 0-100 km/s hızlanmayı 3,5 saniyeden kısa sürede bitirme, 260 km/s maksimum sürat, 350 kW’da 18 dakikada yüzde 80 sıkıntı bulunuyor.

Varsayım edebileceğini gibi bütün modeller en yüksek değerleri sunacak şekilde maksimize edilmeyecek. Ancak E-GMP’nin en azından potansiyelinin bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

Hyundai’ın E-GMP için paylaştığı video

Comments
To Top