Haber

HyperX, yüzde 60’lık ilk mekanik oyun klavyesini üretti

HyperX, yüzde 60'lık ilk mekanik oyun klavyesini üretti

Birçok büyük oyun çevre birimi şirketi, bütün boyutlu sürümlerden daha kompakt olan ve estetik ve ebat nedenleriyle son yıllarda popüler hale gelen yüzde 60 mekanik klavyeleri şimdiden piyasaya sürdü. Oysa CES 2021’de HyperX, Alloy Origins 60 adlı birincil kompakt modelini piyasaya sürerek nihayet davayı takip ediyor. Burada tam boyutlu seçeneklerinden birinden daha az anahtar var, ancak daha az işlev olması gerekmiyor; Mevcut tuşların çoğunun, işlev düğmesini basılı tutarak etkinleştirilebilen ikincil işlevlere sahip olduğunu göreceksiniz.

Bu, yüzde 60’lık bir klavyenin HyperX’in adını ilk kez anlaması değil. Şirket, meraklı Ducky markası ile bu şirketin One 2 Mini’nin sınırlı sürümünde işbirliği yaparak, ona bazı HyperX markaları ve şirket içi Red lineer mekanik anahtarları enjekte etti. Benzer şekilde, Alloy Origins 60, bilgisayarınıza bağlantı kurmak için bir USB-C temas noktasına sahip aynı anahtarlara sahiptir. Klavyenin kendisini ya da HyperX’in Windows 10 uygulaması aracılığıyla değiştirebileceğiniz oturmuş belleği ile üç profil depolayabilir. Başvuru, LED aydınlatmasını özelleştirmenize ve tuşlar için kendi makro komutlarınızı ayarlamanıza izin vermek gibi bir takım ekstra özellikleri de etkinleştirir.

HyperX, tuş başlıklarının PBT çift vuruşlu olduğunu söylüyor, bu da onların Parlamaya ve fazla kullanımdan sonra yazıların aşınmasına karşısında fazla daha dayanıklıdır. Bu model ABD’de 22 Şubat’ta 99,99 dolara piyasaya sürülecek. Kullanılabilirlik konusunda HyperX, CES 2021’de Pulsefire Haste kablolu oyun faresinin, Cloud II Kablosuz oyun kulaklığının ve Cloud Revolver 7.1 kablolu oyun kulaklığının tüm dünyada mevcut olduğunu duyurdu.

Comments
To Top