Haber

Huawei’nin Yeni Katlanabilir Telefonu Mate X2, TENAA’da Ortaya Çıktı

Huawei'nin Yeni Katlanabilir Telefonu Mate X2, TENAA'da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde alt markası HONOR’u satan Huawei, zeki telefonları arasına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Huawei Mate X2 olarak adlandırılacak olan telefon, Huawei’nin orijinal katlanabilir telefonu Mate X’in halefi olacak.

Daha önce eylül ayında 3C sertifikasyon sitesinde ortaya meydana çıkan TET-AN00 ve TET-AN10 model numaralı cihazlar, bu sefer de TENAA sertifikasyon sitesinde ortaya çıktı. TENAA’daki bu listelemeyle cihazda bulunacak bir takım özellikler de gün yüzüne çıkmış oldu.

Huawei Mate X2’nin özellikler nasıl olacak?

huawe mate x2

Huawei Mate X2, 5G temas ve 66 W çabuk sıkıntı desteğiyle birlikte gelecek. Listelemeye göre cihazda, çift SIM kart desteği bulunacak. Listelemede cihazın kamerası, ekranı veya bataryası gibi donanımlarıyla ilgili bilgi bulunmuyor. Oysa telefonun özellikleriyle ilgili ortaya atılmış söylentiler bulunuyor.

Söylentilere kadar Mate X2, tıpatıp Samsung Galaxy Z Fold 2‘de olduğu gibi çift ekran özelliğiyle birlikte gelecek. HiSilicon Kirin 9000 SoC‘den gücünü alacak olan cihazın ekranı, 120 Hz ekran tazeleme oranına sahip olacak. Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 desteği bulunacak olan telefonun emrindeki tarafında parmak izi okuyucu dedektör bulunacak. İşletim sistemi tarafında ise Android 10 üzerinde çalışan EMUI 11 kullanıcılara sunulacak.

TENAA’da Mate X2’ye ilave olarak CDL-AN50 model numarasına sahip bir cihaz daha ortaya çıktı. Telefonun namına dair herhangi bir veri bulunmasa da 5G desteğine sahip olacağı görülüyor. 6,5 inçlik ekrana sahip olacak olan cihaz, 3.900 mAh bataryaya ve çift SIM kart desteğiyle gelecek.

Comments
To Top